Vánoční medovníčky

Cukroví Pečené Doba přípravy: 2 hodina 0 názorů

Cukroví Pečené Doba přípravy: 2 hodina 0 názorů

Suroviny 3 plechy

550 g hladké mouky
225 g cukr moučka
1 čajové lžičky sody
1/2 balení perníkového koření
175 g medu
3 - 4 vejce (podle velikosti)

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy proseju mouku, cukr, půl balíčku perníkového koření a sodu. Vezmu druhou mísu a do ní suchou směs opět proseju. Celé to zopakuji 5x. Prosévání mouky nepodceňujte. Díky tomu se mouka provzdušní a i perníčky budou lehké a provzdušněné.

  2. Dále ve vodní lázni nechám ohřát med. Tak, aby byl pouze vlažný. Med jsem pomalu vlévala do mouky a těsto zpracovávala rukama. Postupně jsem přidávala jedno vejce po druhém na střídačku s medem.

  3. Těsto jsem vyklopila na pomoučněnou pracovní desku a vypracovala jsem ho dohladka.

  4. Hotové těsto jsem dala do mikrotenové tašky a uložila ho do lednice. Potravinovou folii nepoužívejte, těsto zvětši svůj objem. Těsto je trvanlivé, můžete ho nechat uležet až 14 dnů.

  5. Já jsem měla těsto v lednici týden. Rozválela jsem ho na 3 mm silný plát a vykrojila perníčky. Ty jsem přendala na plech vyložený pečícím papírem. Perníčky jsem pomazala lehce našlehaným bílkem.

  6. Perníčky jsem vložila do trouby předehřáté na 180°C a pekla je 10 minut. Dobu pečení a barvu perníčku si hlídejte. Měly by být lehce dozlatova. Pokud byste je tam nechaly déle, budou vysušené.

  7. Upečené perníčky jsem vyndala na studený plech, aby byly zespodu hladké a rovné.

  8. Vychladlé perníčky uložila do dózy, kde budou měknout. Na změknutí potřebují svůj čas, takže perníčky peču vždy koncem listopadu.

Komentáře k receptu Vánoční medovníčky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: vánoční cukroví medovníčky mini medovníčky vanocni mini medovnicky medovnicky cukrovi medovnicky medovnícky od mini medovnicky recept recept na medovníčky medovníčky vánoční cukroví minimedovnicky medovnicky vánoční cukroví mednicky vánoční cukroví medovnicky recept vánoční medovníky vánoční cukroví-medovníčky medovniky cukroví recepty mini medovníčky od mini medivnicky od medivnicky vánoční nejlepší cukroví medivniky