Nedělní míchaná vajíčka

Suroviny

8 čerstvých vajec
30-40 g másla
100 g uzeného masa, např. plec, krkovička...
100 g uzeného sýru
sůl
pepř mletý

Postup přípravy receptu

 1. V rozehřáté pánvi rozpustíme máslo, na kterém osmažíme drobně pokrájené uzené. Poté přilijeme vajíčka, která jsme během smažení uzeného masa rozklepli do hrnku nebo misky. Vlijeme je nerozšlehaná do pánve, osolíme, opepříme a lžící nebo obracečkou je pomalu podebíráme a obracíme ode dna pánve, aby nám vajíčka utvořila jakési menší nočky/kousky a nebyla úplně rozmělněná. Ke konci smažení do vajíček přisypeme na menší kousky pokrájený sýr a vše společně dosmažíme. Vajíčka by měla zůstat vláčná, nepřesušená.

 2. Podáváme s čerstvým pečivem nebo chlebem. Míchaná vajíčka můžeme podávat i přímo na chlebu, topince nebo toustu. Dle chuti můžeme posypat pažitkou, petrželkou nebo jarní cibulkou.

Komentáře k receptu Nedělní míchaná vajíčka

 • recepty73 recepty73 (autor receptu)

  Eja57: zdenka.s: ...děkuji za komentáře:-K ...u nás dnes ráno byla a to máme teprve sobotu;-):-D

  Odpovědět

 • zdenka.s zdenka.s

  To bude určitě dobrota s tím uzeným a sýrem, dala bych si kdykoliv :-K

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57 (moderátorka)

  recepty73: recept má perfektně popsaný postup, což u míchaných vajíček je docela podstatné - možností definitivní konzistence je víc a každý má radši trochu něco jiného:yes:
  Bramborových gulášů je tady vagon :-D liší se třeba jednou přidanou surovinou a je jich třeba i několik od jednoho autora/rky...
  Souhlasím s tvrdikovou - dala bych si klidně i v pátek:-D

  Odpovědět

 • recepty73 recepty73 (autor receptu)

  JanaDorazinova: mtvrdikova: ...děkuji:-K:-K:-K

  Odpovědět

 • recepty73 recepty73 (autor receptu)

  Dajda: ...jsem potěšen, že vám stále (ne)jsem lhostejný:-*! ...apríl! ...je mi to fuk:-D! ...na váš pohrdavý komentář budu reagovat poprvé a naposledy:-*: podobný recept na míchaná vajíčka jsem nenašel (všechny jsou si svým způsobem podobné, prostě mícháme vejce!) ...včera nebo předevčírem se o tom vedla debata, myslím, že úplně zbytečná, u cuketového chleba, který je jistě moc dobrý:-) ...to je stejné, jako s recepty na buchty, rohlíky, koláče, bábovky atd., že;-) ...nebudu do poznámky pod receptem psát onu výmluvnou větu: hledal jsem, ale nenašel jsem, jsou to naše oblíbená, dělala je už moje babička, lepší neznám, doufám, že vám bude šmakovat a podobné zastírací manévry, které se rovnou obhajují, proti takovým jízlivým komentářům8-( ...žádné blafy sem nepřidávám, vše je odzkoušené, s gramážemi a postupem a já jen doufám, že poslouží, třeba jen jako inspirace, nepotřebuji se nikomu předvádět:-* ...kdybych měl myslet jen na to, komu se co bude zase (ne)líbit, neohřál bych si v klidu ani párky ve vodě8-( ...za posledních pár dní je tu několik notoricky známých nebo jim téměř totožných! ...vy jste zaspala?? ...nebo, a to spíš, to je tak, jak si myslím...:-*:-K ...přeji hezký a klidný zbytek dne!

  Odpovědět

 • Dajda Dajda

  Já bych zase z notoricky známého receptu nedělala objev! :-O:-O:-O

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  mtvrdikova: :-D:-D:-D:yes:

  Odpovědět

 • mtvrdikova mtvrdikova

  Já bych si je dala i v sobotu:-D:-D:-D:-D

  Odpovědět

Tématické fráze: uzené s vajíčky recepty z vajíček míchaná vajíčka mochana vajicka postup vajíčka recepty