Hovězí guláš z trouby

Hovězí maso Doba přípravy: Příprava 20 minut + pečení 2, 5 hodiny 0 názorů

Hovězí maso Doba přípravy: Příprava 20 minut + pečení 2, 5 hodiny 0 názorů

Suroviny 4 - 6 porcí

500 -700 g masa z kližky
50 g uzené slaniny + kousek sádla (nebo olej)
3 střední až větší cibule
2 lžíce sladké červené papriky
trošku pálivé papriky (feferonka)
sůl
pepř a kmín
3 stroužky česneku
2-3 rovné lžíce bramborového (kukuřičného) škrobu
1 litr (i více - podle velikosti pekáčku) vývaru z kostí (nebo vody s Masoxem)
hrstička majoránky
1-2 lžičky granulovaného česneku

Postup přípravy receptu

  1. Slaninu nakrájíme na malé kostičky, na sádle (oleji) vyškvaříme a přidáme nakrájenou cibuli. Osmahneme ji do zlatohnědé barvy, přidáme kmín a na kostky nakrájené maso. Za stálého míchání osmahneme kostky masa po všech stranách, zasypeme sladkou červenou paprikou a opepříme. Zamícháme, pak přisypeme bramborový škrob, rozmícháme ho s masem, podlijeme horkým vývarem a důkladně promícháme. Podle potřeby přidáme sůl a prolisovaný česnek.

  2. Kastrol (nebo pekáček) s dobře přiléhavou poklicí použijeme takový, který pak můžeme dát do trouby (nádobu můžeme také dobře uzavřít alobalem). V troubě dusíme asi 2 a ½ až 3 hodiny (starší maso dusíme déle) při teplotě 200 - 220°C. Asi po dvou hodinách pekáček otevřeme, přilijeme vřelou vodu, dobře promícháme a vrátíme zpět do trouby dodělat. I přes dobré uzavření se totiž pomalu část vody odpařuje a dušení hovězího masa trvá déle, tak aby se jídlo nepřipálilo.

  3. Guláš většinou vařím den předem (večer), po změknutí masa případně ještě dochutím podle potřeby solí, granulovaným česnekem a přidám majoránku, podle potřeby přiliji vařící vodu. Zamíchám a vrátím do trouby, troubu vypnu a nechám dojít, díky zbytkovému teplu maso úplně zkřehne, guláš se do rána rozleží a je skvělý.

Komentáře k receptu Hovězí guláš z trouby

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: hovězí guláš z trouby hovězí guláš v troubě hovezi gulas do trouby hovězí guláš recept hovězí guláš z trouby guláš pomalu v troubě hovezi guláš recept v troube guláš z trouby hovezi do trouby hovězí guláš duseny v v troube guláš hovězí z trouby guláš z trouby top recepty hovězí v troubě hovězí guláž s z trouby hov. guláš pečený v troubě hovězí recepty gulas z trouby jídlo do trouby recept recept na hovězí guláš hovězí guláš den předem hov.gulaš z z trouby