Ředkvičkový salát se sýrovou zálivkou

Suroviny

30 ředkviček (nakrájené na slabé plátky)
3 natvrdo uvařených vajec (nakrájených na plátky)
100 g Lučiny
1/2 čajového hrnku mléka
1 žloutek
1 lžička Solamylu
2 lžíce citronové šťávy
1 lžička plnotučné hořčice
2 lžíce oleje
sůl podle chuti

Postup přípravy receptu

  1. Mléko rozkvedláme se žloutkem a solamylem ve vodní lázni. Mícháme do zhoustnutí. Přidáme lučinu a rozpustíme v mléce za stálého míchání.

  2. Nakonec vmícháme směs citrónové šťávy, hořčice a oleje. Podle chuti dosolíme. Na misky rozdělíme nakrájené ředkvičky a vejce.

  3. Přelijeme připravenou sýrovou zálivkou a podáváme s čerstvým pečivem.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Salátová kuchařka

Já jsem vynechala syrový žloutek /v létě nemám k němu důvěru/, a ani to nebylo znát. Místo plnotučné hořčice jsem použila dijónskou. Salát je výborný když je vychlazený.

Komentáře k receptu Ředkvičkový salát se sýrovou zálivkou

Tématické fráze: ředkvičkový salát ředkvičkový salát recept zálivka na salát zeleninovy salat s ředkvičkou zeleninový salát s ředkvičkami ředkvičkový salát s lučinou římský salát s ředkvičkami ředkvičkový salát - recepty zálivka na polníčkový salát polníčkový salat s redkvickou salátová kuchařka těstoviny se syrovou zalivkou bramborový salát s medovou zálivkou a ředkviček míchání ředkvičky zálika na ředkvičkový salát recept římský salát recepty ředkvičkový salát s lučinou a vejce zelaninový salát s řetkvičkou zeleninové saláty s redkvickou recept salát se salátovou lučinou