Bratwursty rostlinné

Bezmasá jídla Doba přípravy: 1h 0 názorů

Bezmasá jídla Doba přípravy: 1h 0 názorů

Suroviny 8 porcí

140 g seitanové mouky (vitální lepek, pšeničná bílkovina, zakoupíte ve zdravé výživě)
1 lžíce cizrnové mouky
1 lžíce lahůdkového droždí
1 1/2 lžičky sušené cibule
1/2 lžičky sušeného zázvoru
1/2 lžičky mletého nebo jemně nastrouhaného muškátového oříšku
1/2 lžičky černého pepře
1 špička nože pálivé papriky
300 ml vlažné vody
30 ml rostlinného oleje (více nebo méně, záleží jen na vašich preferencích)
1 lžíce agávového sirupu, popř. jiného sladidla
1 stroužek česneku
1 lžička majoránky (lze i více, záleží jak ji máte aromatickou)
2 lžičky soli

Postup přípravy receptu

  1. Smíchejte zvlášť suché a tekuté přísady. Poté za stálého míchání přilévejte tekutinu do suché směsi.

  2. Míchejte rukama asi 3 minuty, dokud se ingredience dobře nepropojí. Nechte 10 minut odpočívat a pak rozdělte velmi měkkou hmotu na osm dílů. Nebojte, při vaření ztuhne. Pokud ovšem máte rádi pevnější párek, můžete seitanové mouky malinko přidat. Ale nepřežeňte to, nesimulujeme tu pevný flák masa, ale šťavnatou klobásu.

  3. Připravte si osm kusů potravinářské fólie o velikosti přibližně 20 x 20 cm. Rukama vytvarujte kousky těsta na klobásy a každou z nich pevně stočte do potravinářské fólie - na konci udělejte uzel nebo svažte provázkem. Rychlejší alternativou jsou kvalitní sáčky do mrazáku, viz fotky.

  4. Přibližně 1/3 litru vody přiveďte k varu v hrnci s pařáčkem, klobásky napařujte na mírném ohni po dobu 45 minut, poté je nechte dobře vychladnout a uložte do lednice. Nejlepší jsou až další den. Lze je opéct do křupava na pánvi.

Poznámka od kuchařky

Komu je nesympatický plast, lze balit i do rýžového papíru. K tomu ve velké pánvi nebo míse ohřejte vodu, vložte rýžový papír po dobu nutnou k jeho změknutí. Vyjměte, uložte na pracovní plochu, položte osminu těsta ve tvaru klobásy, přehněte postranní kraje papíru přes špice klobásy, přehněte část papíru, která je vám blíž přes klobásu a zarolujte. Klobásy pečte v troubě a pravidelně potírejte olejem nebo vodou (nebo marinádou ze sójové omáčky, oleje a koření). Klobásy v rýžovém papíru nelze napařovat či vařit, papír by úplně rozbředl.

Komentáře k receptu Bratwursty rostlinné

K receptu nejsou žádné komentáře.