Letní dortík s malinami

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 80 minut příprava , 45 minut tepelná úprava , bez doby tuhnutí v chladničce 2 názory

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 80 minut příprava , 45 minut tepelná úprava , bez doby tuhnutí v chladničce 2 názory

Suroviny 12 porcí

Těsto:
3 vejce - zvlášť žloutky a bílky
170 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
170 g másla nebo jiného tuku
140 g zakysané smetany (celkově stačí 1 kelímek 200 ml)
220 g hladké mouky
1/2 prášku do pečiva
400 g čerstvých malin - dle potřeby
1 lžíce polohrubé mouky na obalení malin do těsta
Na povrch:
10 g práškové živočišné želatiny
60 g vody
200 g čerstvého sýra
40 g zakysané smetany
100 g moučkového cukru

Postup přípravy receptu

  1. Z bílků vyšleháme sníh a ke konci šlehání postupně zašleháme polovinu cukru. Druhou polovinu cukru, vanilkový cukr, žloutky a změklé máslo šleháme do pěny. Vmícháme zakysanou smetanu, následně prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva s trochou sněhu a nakonec zlehka zbytek sněhu.

  2. Odebereme zhruba třetinu až polovinu malin z celkového množství a prosypeme je - obalíme polohrubou moukou. Do dortové formy o průměru cca 24 cm s pečícím papírem vespod nalijeme polovinu, nebo i trochu více těsta, poklademe malinami a zalijeme zbývajícím těstem. Vložíme do trouby předehřáté na cca 165°C a pečeme zhruba 45 minut. Tento čas je orientační, propečení zkoušíme špejlí. Po upečení necháme trochu vychladnout.

  3. Želatinu vmícháme do vody a necháme cca 10 minut - i více nabobtnat. Vznikne tužší hmota - nelekáme se. Pak ji za stálého míchání rozpouštíme na velmi mírném příkonu tepla. Použijeme malý rendlík se silným dnem, mícháme jen do rozpuštění a nepřekročíme teplotu 60°C, jinak by želatina neztuhla. Rozpustí se ale i při teplotě nižší.

  4. Smícháme sýr se zakysanou smetanou a cukrem. Přilijeme teplou želatinu a promícháme. Nalijeme na moučník a poklademe malinami. Formu překryjeme fólií a moučník necháme v chladničce ztuhnout. Před podáváním kolmo nožem objedeme kruh - dortík od kruhu odřízneme. Kruh odstraníme, odstraníme i zespodu papír na pečení. Krájíme na řezy.

Poznámka od kuchařky

Zdroj receptu: Vaříme krok za krokem.

V původním receptu je použito 400 g malin, já jsem měla 270 g, ale na povrch to "chtělo" ještě malinko přidat. Tak v receptu už mám upravenou váhu 400 g.

Může se použít jak sýr, tak ale i tvaroh nebo Ricotta. Neviděla bych v tom problém.

Tento letní moučník se dá připravit i s jiným drobným ovocem.

Komentáře k receptu Letní dortík s malinami