Bůčkové kostky v pivním těstíčku

Vepřové maso Doba přípravy: 45 minut 7 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 45 minut 7 názorů

Suroviny 5 porcí

vepřový bůček (libovější) může být i krkovice nebo kuřecí maso
pivo světlé
hladká mouka
grilovací koření
2 vejce
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Maso na kousky, posypeme kořením a dáme do těstíčka, (pivo, vejce, mouka rozmíchat do hladka) to musí být hustší, aby nestékalo.

 2. Potom smažíme ve větší vrstvě oleje do zlatova. Příloha: Bramborová kaše a zeleninový salát nebo jak kdo má rád. Jde to jíst i studené.

Poznámka od kuchařky

Nepíšu záměrně kolik čeho, potože si každý udělá svoje počty porcí. Dělám už dost dlouho, i děcka to mají rády s kuřecím masem a bůček libovější. Také jsem slyšela o variantě, kde se přidávají do tětíčka nastrouhané olomoucké tvarůžky - to nemám vyzkoušeno.

Komentáře k receptu Bůčkové kostky v pivním těstíčku

 • planeta planeta

  jistě moc dobré:-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Janatko, to je skvělé a moc se mi to líbí-určitě vyzkouším, protože to neznám a já ráda vařím úplně nové věci(možná hned zítra) a bod ti ode mne letííííí:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • janatka janatka(autorka receptu)

  mirca75:díky a určitě zkusím,u nás právě moc suché nepijeme,máme raději sladší vína.

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Janatko:-)z vína(celkově z alkoholu) mít strach rozhodně nemusíš;-).Já používám na vaření především suché(ať bílé,tak červené-asi proto,že takové piju:-p:-D) a nikdy nenastal žádný problém;-).Jednou to zkus a uvidíš že nebudeš zklamaná:-p.

  Odpovědět

 • janatka janatka(autorka receptu)

  Já jsem ještě nikdy nedávala víno ,:-Smám z toho nějak strach,ať se přidává do omáček apod....

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Janatko:-)tak toto znám a dělám i z kuřecího a je to mňam:-p.(někdy pivo vyměním za víno a přidám nahrubo strouh.eidam:-8).Ráda je dělám jako rychlou večeři s pečivem a zeleninovým salátem,nebo na různé akce-narozeniny,...Posílám první boďku a vřele doporučuji;-).

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřové kostky v těstíčku bůček v těstíčku vepřové kousky v těstíčku vepřové maso v pivním těstíčku kuřecí kostky v těstíčku losos v pivním těstíčku krkovice v pivním těstíčku vepřové kousky v pivním těstíčku bůčkové kousky búčkové jednohubky bučkové kousky v těstíčku bůčkový guláš kuřecí kousky v pivním těstíčku vepřové maso jednohubky smazene buckove kostky pivní testicko recept pivní testicko kuřecí kousky smažené v těstíčku vepřove kostky z bučku bila ryba v pivnim testicku