Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Trvanlivé potraviny se vyplatí nakoupit do zásoby a mít je stále po ruce. Které to jsou? Vybrali jsme ty nejdůležitější
Zdroj: Pixabay

Také vás nebaví chodit nakupovat několikrát za týden? Mnoho surovin k vaření vydrží velmi dlouho a můžeme si je nakoupit při výhodných slevových akcích. Pak již průběžně dokupujeme pouze méně trvanlivé potraviny, jejichž nákupy nám zaberou jen málo času.

Některé potraviny nakoupíme na delší dobu a uložíme je do chladné místnosti. Ideální je komora, kde je sice chladno, ale nemrzne. Potraviny pokud možno zbytečně nevystavujeme slunečnímu světlu, vhodnější je třeba uzavřená skříň. Důležité je, aby ve skladovacích prostorách nebylo vlhko, a samozřejmostí je ochrana proti hlodavcům.

Co můžeme nakoupit do zásoby

Vyplatí se sledovat slevové akce a zásobit se potravinami, které průběžně potřebujeme. Některé z nich možná máme i z vlastních zdrojů, což je ideální. Do našeho přehledu jsme zahrnuli ty nejběžnější.

Co nakupujeme častěji

Některé potraviny nakupujeme častěji a průběžně doplňujeme zásoby podle potřeb vlastní rodiny:

Vlastní nákupní seznam

Jsou jistě i další potraviny, které jsme zvyklí používat a doplníme si je proto do vlastního nákupního seznamu. Všechny zásoby průběžně kontrolujeme, konzumujeme a dbáme na to, abychom je neskladovali zbytečně dlouho - předejdeme tak jejich znehodnocování.

Zařazujeme do jídelníčku i všechny vlastnoručně připravené zavařeniny, např. oblíbený pečený čaj:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více