Postup přípravy
Krok 1: Suroviny dáme do DP a spustíme program „Těsto“. Po ukončení cyklu z těsta na pomoučněném vále vytvarujeme bochník a vložíme do pomoučněné ošatky („uzlíkem“ navrch – těsto se před pečením překlopí).
Krok 2: Povrch těsta pomoučíme a volně překryjeme fólií. V těstě není droždí (pouze kvásek), proto musí déle kynout (4-8 hodin). Těsto je dobře nakynuté, když do něj prstem uděláte důlek a těsto se pomalu vrací zpátky. Pozor, těsto se musí hlídat - nesmí překynout, jinak by nám spadlo.
Krok 3: Asi půl hodiny před pečením si předehřejeme troubu na 230°C. Kdo má, může si do trouby vložit pizza kámen (nebo obyčejnou keramickou dlaždičku).
Krok 4: Nakynuté těsto překlopíme na lopatu na sázení chleba do pece posypanou krupicí (nebo na pečící papír, stačí obrácený plech s pečícím papírem) a postříkáme vodou.
Krok 5: Pečeme 30 minut na prostředním roštu při 230°C. Kdo chce, může chleba během prvních 10 minut postříkat vodou. Po upečení vyndáme z trouby na mřížku a necháme vystydnout.
Zveřejněno 20. 1. 2010
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Chléb ošatkový, zadělaný v DP a pečený v troubě
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/q71R
Moje poznámka
Chléb ošatkový, zadělaný v DP a pečený v troubě
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/q71R
Nejnovější recepty
Chlebová chuťovka aneb co se starším chlebem
Přidáno před 11 hodinami
Treska s čočkovým ragú
Přidáno před 13 hodinami
Hrošíkový cheesecake
Přidáno před 14 hodinami
Masové kuličky s rajčatovou omáčkou a špagetami
Přidáno před 16 hodinami
Ovocná buchta à la palačinka
Přidáno před 18 hodinami
Bramborová pizza se salámem a zeleninou
Přidáno před 18 hodinami
Přečtěte si
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Fazolačka
magdalenka před 6 minutami
Chleba bez hnětení
Kajkajak před 6 hodinami
Nekynutý mazanec z Albert magazínu
1anoli1 před 13 hodinami
Štavnatá hrušková bábovka
malaneta před 14 hodinami
Kuřecí placičky se žampiony
Panova před 16 hodinami
Přepuštěné máslo
lexikona17 před 16 hodinami
Sladkokyselé kuře po asijsku
BinaSa před 17 hodinami
Špenátový krém s uzeným lososem a ztraceným vejcem
Kajkajak před 18 hodinami
Mandarinkový štrůdlík
Lada O. před 18 hodinami
Hovězí vývar se zeleninou
[email protected] před 18 hodinami
Tématické fráze:
jak dlouho péct chleba,
pečení chleba,
doba pečení chleba,
jak dlouho se peče chleba,
jak upéct chleba v troubě,
recepty na pečeni chleba,
lopata na sázení chleba,
forma na pečení chleba,
jak dlouho péct domácí chleba,
peceny chleba,
domácí chléb v troubě,
recept na pečení chleba,
chléb v troubě,
chleb z trouby,
lopata na chleba,
peceny chleb,
ošatkovy chleb,
domácí chleba z trouby,
domácí chleba do trouby,
nejlepší recept na chleb
Suroviny:
kvásek,
mléko,
cukr,
mouka,
droždí,
mouka chlebová pšeničná,
sůl,
cukr,
olej,
mouka
Komentáře (25)
Slibuji, že zkusím znovu
S kváskem člověk musí mít trpělivost, je to v podstatě jako domácí zvířátko, musí se to živit, a když jedete na dovolenou, musíte ho dát na starosti sousedce. A pozor, aby vám ho během výroby nesežral pes - to se stalo mně. Po pěti dnech, když už byl kvásek hotový a chtěla jsem si upéct nějaký ten skvost, tak jsem našla mísu prázdnou a o kus dál se válel můj kokřík s nafouklým pupkem. Měl štěstí, že jsem ho nezabila, ale měl na mále.
mirca75 (díky za přivítání – už nějakou dobu tady kroužím a myslím si, že jsem se dostala do slušné společnosti
Levik – tenhle chlebík jsem s kvasnicemi nezkoušela, tak nevím. Zkuste tam lžičku přidat, kynutí (po vyndání z DP) zkrátit na 45 minut a dejte vědět, jak to dopadlo. Třeba objevíte recept na nejlepší chleba světa.
Iljusa – asi už je pro ten Váš chlebík pozdě, ale Gabina má pravdu, někdo místo ošatky používá třeba cedník vystlaný pomoučeným plátýnkem. A díky za info, kde koupit chlebovou mouku.
A teď všeobecně – kdo má rád křupavou kůrčičku, tak ten možná bude zklamaný. My s manželem jsme taky kůrožrouti, ale tenhle chlebík peču hlavně pro děti. Chlebík s extra křupavou kůrčičkou mi zrovna kyne, tak jestli se povede, přidám ho sem taky.
Taky se musím přiznat, že žiju v USA, kde chleba není nic moc, anebo drahý, takže ho peču skoro denně už spoustu let. A díky moc za bodík!
Mimochodem,dneska jsem ho pekla znovu a je