Masové kuličky plněné žampiony

Mleté maso Doba přípravy: 60 minut 5 názorů

Mleté maso Doba přípravy: 60 minut 5 názorů

Suroviny 4 porce

500 g mletého vepřového masa
1 houska (namočená do mléka)
2 vejce
1-2 stroužky česneku
1 KL citronové kůry
3 PL strouhaného tvrdého sýra
15 velmi malých mladých žampionů
sůl
pepř bílý
olej na smažení

Postup přípravy receptu

 1. Mleté masou propracujeme s namočeným pečivem, vejci, kořením. Osvědčilo se mi česnek nastrouhat na jemném struhadle. Po propracování masy, necháme odpočinout a pak vytváříme placičky do kterých posadíme malou hlavičku žampionu, pokud jsou velké, dáme jen půlku.

 2. Pokud jsou nožky dlouhé, odlámeme je a nastrouháme nebo na jemno nakrájíme do masy. Hlavičky žampionů zabalíme a vytvoříme kuličky. Smažíme ne vysokém oleji.

 3. Kdo ještě nevyhodil friťák tak ve fritovacím hrnci. Já už ho vyhodil, smažím v malém smaltovaném kastrůlku, šetřím olej a neřeším otázku, kam zas s tím krámem.

Komentáře k receptu Masové kuličky plněné žampiony

 • gmptop gmptop(autor receptu)

  Ale to už je úplně, ale úplně jiný recepis, ale krásný. Je vidět, že jsi šikovná :-8 Miloš

  Odpovědět

 • Alžběta Alžběta(neregistrovaná)

  pokud bys měl chuť eliminovat tuk téměř úplně, udělej to naruby: hlavičky žampionů plň směsí s drobně nasekanými nožičkami, posklládej do pekáčku vytřeného olejem a zapeč :-)
  A.

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Z mojí kuchyně také friťák vyletěl kosmickou rychlostí... Jeho mytí...:-((:-((:no:
  Kuličky jsou rozkošné, posílám bod :-).

  Odpovědět

 • michsamant michsamant(neregistrovaný)

 • maris maris

  Miloši, výborný recept, ukládám a vyzkouším. Máš moc hezkou, zajímavou fotku;-):yes:+. Na fotce máš kuličky ale ještě obalené ve strouhance, ne ?

  Odpovědět

Tématické fráze: plněné žampiony mletým masem masové kuličky se žampiony plněné žampiony masem zampiony plnene mletym masem plněné hlavičky žampiony s mletym masem obalene zampiony plněné žampiony mleté maso plněné žampiony mletym plněné masové masové kuličky masové kuličky na žampionech plnené zampiony mleté vepřové maso mleté plněné žampiony mletou masove kulicky v zampionech plněné žampiony vejci masove kulicky se zampiony plnene zampiony mletym masem recept žampiony plněné masovou žampiony obalené mletým masem plnene zampiony plnene masem