Papriky na zimu - Papryka na zimę

Suroviny

Suroviny:
5 kg čerstvých paprik
1 velká palice česneku (kdo chce, může dát i dvě hlavy)
8 dkg soli
1 sklenka cukru (250 ml)
1 sklenka octa 10% (250 ml)
1/2 sklenky oleje (125 ml)

Postup přípravy receptu

 1. Papriku krájím na kostky kolem 1–1,5cm.

 2. Ve větším kbelíku zasypávám solí a nechávám odstát minimálně na 4 hodiny, nejlépe přes noc. Jde o to, aby paprika pustila šťávu. Na fotce je to ostatně vidět.

 3. Puštěnou šťávu nevylévám. Přidám cukr, olej, česnek pokrájený na plátky. Promíchám a znovu nechám odstát, zhruba 2 hodiny. Po tom plním do sklínek.

 4. Zavařím cca 5–10 minut, vytáhnu, otočím dnem vzhůru a zakryji ručníkem. Někomu spíš chutná paprika měkká, je tedy na vůli toho každého. Vynikající je česnek z této papriky. Všechno je voňavé a chutné. Máme-li slabší ocet, ubereme mírně cukru.

Poznámka od kuchařky

Reces spis mám od hodné internutky roxanahcv, já to jen neuměle přeložil, tak, že všechna sláva a obdiv davů přísluší paní Edytě.

http://roxannahcv.blogspot.cz/

Předpis na papriku jim vlastním hezkých pár let a dělám jen tuto. Je křupavá a voňavá, vždycky se povede – pod podmínkou, že se to nepřežene s pasterizací. Recepis má pro mě tu výhodu, že nemusím všechno dělat najednou. Dělám to tak, že krájím papriku, zasypávám ji solí a odstavuji přes noc a ráno dodávám zbývající suroviny (nikoliv připitoměné INGREDIENCE) a vložím do sklenic. Když mám čas tak to zavařím, nic se nestane, když to pár dní postojí ve sklínkách.

Komentáře k receptu Papriky na zimu - Papryka na zimę

 • snizkovaverca snizkovaverca

  Papriky takto naložené jsou výborné,jinak už je nedělám.Dobrý a nenáročný recept.<3<3:-) uděluji bodík

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Já se začnu vztekat a víš proč? Exmanželka byla Polka, nééé dělám si legraci, naučila jsem se hodně z polské kuchyně, nejradši bigos a hlavně, že chutná, receptík znám;-);-):-p:-p:yes::yes:

  Odpovědět

 • AniCiz AniCiz

  :yes:taky se mi líbí..:-K

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  Toto si uložím a příští rok vyzkouším.Mám už po paprikách.Hodně zajímavé.:yes:

  Odpovědět

 • Olinka5555 Olinka5555

  recept se mi moc líbí, posílám bod.:yes:

  Odpovědět

 • mysaci mysaci

  nápad se mě líbí a přiděluji bodík ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: paprika na zimu papriky na zimu paprika v soli pecena papryka zamražení květáku papryka v oleji papriky se solí jak nejlepe papriky na zimu paprika a zimu zavařené papriky recepis papriky paprika na azimu papriky přes zimu paprika na zimu bez oleje jak ulozim papriky zamražení papriky recept papryka plněné sýrem recept na papriky na zimu paprika se solí recepis-pečený čaj