Míšovy koblížky

Suroviny

Ingredience:
0,5 kg polohrubé mouky (prosátá přes síto)
1 vanilkový cukr
půl hrnku cukru krupice
mléko na kvásek
droždí
špetka soli
máslo (2 lžíce)
vejce
meruňková marmeláda

Postup přípravy receptu

 1. Uděláme kvásek: horké mléko, droždí a malinko cukru a necháme asi 5 minut kvasit. Mouku prosejeme do mísy přes síto, přidáme vanilkový cukr, cukr, potom kvásek, trochu rumu a zaděláme těsto.

 2. Těsto necháme kynout a z vykynutého těsta uděláme malé kuličky, které plníme marmeládou a smažíme v oleji dozlatova. Hotové kuličky podáváme poprášené moučkovým cukrem.

Komentáře k receptu Míšovy koblížky

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  Droždí do horkého mléka :-O - nechci polemizovat,ale udělá pppfff - do teplého ano, to funguje. Koblížky jsou jinak velmi dobré - doufám, že je to recept od babičky:yes::-D

  Odpovědět

 • Bandelik Bandelik(neregistrovaný)

  Jani Remková neznázornil-on to jen doslova a do písmene opsal ze stránek primáckého pořadu Prostřeno.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, jestli je to "o,5g" půl kila mouky, jak se domnívám, tak by měla stačit půlka kostičky drožďí. Než jsem měla pekárnu, dávala jsem droždí vždycky od oka, tak si myslím, že by to mělo stačit;-) Strašně se mi líbí, jak Michal popsal, jak má těsto dělat "pppppffff":-)):-)):-D, někdy nám chybí citoslovce a moc hezky jsi ho znázornil:-!:-)):-)):yes::yes:

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Ale v tom množství droždí je podstatný rozdíl, snad dokážeš odhadnout, jestli urýpneš rožek kostky nebo uloupneš půlku...???
  Já bych si množství dovedla odvodit od množství mouky, ale všechny tu nejsou zkušené kuchařky:-//, tak prosím slovo -od oka- tu radši nepoužívej;-)

  Odpovědět

 • skrabal71 skrabal71(autor receptu)

  Droždí dávám do horkého mléka a droždí tam dávám podle oka.:-/

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Míšo, kolik droždí? A opravdu dáváš droždí do horkého mléka? Kvasinky přece v horkém mléce hynou a pak těsto nekyne nebo velice špatně :-O

  Odpovědět

Tématické fráze: míšovy řezy prostřeno míša řezy míšův řez misovo rezy koblížky recept recepty z pořadu prostřeno kolik koblížků uděláme z 1 kg mouky recept na koblížky drožďí míšovy řezy recept míša řezy prostřeno prostreno misa rezy míša řezy-prostřeno prostreno- misa rezy prostřeno recepty-míša řezy prostřeno-míša řezy koblky kobližky z tvarohu recept prostřeno prostřeno 21.2.tvarohové koblížky koblízky video recepty