Rýžový pilaf s rajčatovou šťávou

Ostatní Doba přípravy: asi 40 min 1 názor

Ostatní Doba přípravy: asi 40 min 1 názor

Suroviny 4-5 porcí

500 g rýže
1 l vývaru (může být i kuřecí i hovězí)
1 cibule
3-4 rajčata (tady je to více méně na vás a vašich zásobách,já jsem použila rajčata, ale klidně můžete použít i rajský protlak, nebo rajčatovou šťávu)
1-2 paprikové lusky (já jsem vzala zelené, aby to bylo barevnější)
šunka (nebo kuřecí prsa, popř. jiné maso, i když taky by se to dalo vegetariánsky ;P)
Já jsem přidala ještě zbytky brokolicovo květákovo mrkvové směsi, co jsem tu měla od oběda. Nějak se to zužitkovat muselo,ne? ;)

Postup přípravy receptu

  1. Na másle osmahneme cibulku a šunku nebo maso.

  2. Přidáme rozkrájenou papriku a rýži. Pár chvilek smažíme a zalijeme vývarem. Přiklopíme pokličkou a vaříme, dokud rýže nězměkne.

  3. Když je směs hotová, (přidáme zeleninu pokud chcete tvořit přesně to, co já) přidáme na drobno nakrájená rajčata a necháme společně chvilku dusit tak, aby se směs obarvila od rajčatové šťávy.

  4. Podle potřeby dochutíme solí, pepřem, petrželí a bazalkou, nebo oreganem. Pro ty, kteří by rádi zkusili ostřejší verzi přidejte špetku chilli a tabasca.

Komentáře k receptu Rýžový pilaf s rajčatovou šťávou

Tématické fráze: pilaf zeleninový pilaf vepřový řecky pilaf vepřový pilaf pilaf recept co je pilaf hovězí pilaf kuřecí pilaf řecký pilaf mrkvový pilaf pilav jehněčí pilaf vegetariánský pilaf pilaf recept řecký paprikovy pilav zeleninový pilav co to je pilaf recept na pilaf recept pilaf pilaf recky