Ztracená vejce

Suroviny

(Množství pro 1 vejce)
2 lžíce vody
1/4 lžičky octa
1 vejce
1 lžička másla
sůl
pepř
1 lžička zelených natí
petrželky
pažitky
bazalky

Postup přípravy receptu

  1. Vodu s octem vložíme do malé misky a zakryté zahříváme v MT při plném výkonu do bodu varu (asi 1/2-3/4 minuty). Vejce rozklepneme (žloutek propíchneme) a pak necháme sklouznout do vařící octové vody.

  2. Misku zakryjeme a při 70% výkonu MT 1/2-3/4 minuty zahříváme. Pak misku z MT vyjmeme a vejce necháme ještě zakryté asi 2 minuty stát. Pak vejce z misky vyjmeme a necháme je na kuchyňském papíru okapat.

  3. Rem: Ztracená vejce můžeme podávat například tak, že v malé misce rozehřejeme při plném výkonu máslo, asi 1/2-3/4 minuty, ochutíme je solí, pepřem a spolu s nadrobno nakrájenou petrželkou, či jinou zeleninou rozdělíme na vejce.

  4. Připravujeme-li 2 vejce najednou, musíme počítat s delší dobou dohotovení, a to jak při vaření octové vody, tak i u vajec (přidáváme asi 1/2 minuty). Připravujeme-li najednou 3 vejce přidáme k udané době alespoň 1 minutu a během doby dohotovení misku jednou až dvakrát otočíme.

  5. Vejce se rovnoměrněji dohotoví. Nedoporučuje se připravovat více jak 3 vejce najednou.

Komentáře k receptu Ztracená vejce

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: stracene vejce stracené vejce recept stracena vejce stracené vejce video stracena vejce recept zastřená neboli ztracená vejce recept na stracené vejce vejce do stracena stracená vejce video ztacené vejce jak se děla stracene vejce recept stracené vejce zastrené vejce pohlreich recept na stracená vejce vejce recepty z vajec vejce recepty stracený vejce mikrovlnná trouba recepty zastřené vejce recept