Pikantní krůtí medailonky

spagetka Kuchařka: spagetka

Doba přípravy: Do 20 min. podle počtu jedlíků Drůbeží maso 10 názorů

Suroviny

krůtí medailonky (počet dle strávníků, já jich měla 6)
1 střední cibule
6 stroužků česneku (cca 1 na 1 medailonek)
30 g sterilované kapie
asi 4 feferonky (já použila křupavé zn. Efko)
na špičku nože Harissa (lze vynechat)
30 g jemného kečupu
mletý bílý pepř
sůl
olej
Recept si zatím oblíbilo 16 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Medailonky jemně rozklepeme hřbetem ruky a necháme odpočinout. V misce si smícháme cibuli nakrájenou najemno, prolisované stroužky česneku, pokrájené kapie a feferonky, kečup, Harissu (můžeme vynechat), pepř a sůl.

  2. Na pánvi rozpálíme olej a zprudka na něm opečeme medailonky z obou stran (asi 2 minuty.) Pak zalijeme směsí a dusíme zhruba 10 minut. Jemně promícháme, dochutíme a sporák vypneme. Necháme ještě probublat, aby se chutě spojily.

  3. Chuť by měla být jemně nakyslá, ne příliš pálivě výrazná, ale je cítit česnek s kečupem a papričky.Příloha – bramborové hranolky, nebo dle vlastní volby.

Poznámka

Harissa je ostrá zeleninová směs - http://cs.wikipedia.org/wiki/Harissa - přidání si vyžádal zeť a manžel a docela se tam hodila, i když v originálním receptu není.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 390 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Pikantní krůtí medailonky

Tématické fráze: krůtí medailonky krutí medailonky top recepty krůtí medailonky recept krůtí medajlonky recept na krůtí medailonky recept krůtí medailonky krůtí medailonky recepty recepty krůtí medailonky zapečené krůtí medailonky krutí medailonky na zelenině recept na krůtí medailonky recept krůtí madailonky grilované krůtí medailonky krůtí medailonky česnek krůtí medailonky s nivou recepty na krůtí medailonky kruti medajlonky recepty recept na krůtí medajlonky krůtí medajlonky recept krůtí medailonky na česneku