Pikantní krůtí medailonky

Drůbeží maso Doba přípravy: Do 20 min. 10 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: Do 20 min. 10 názorů

Suroviny podle počtu jedlíků

krůtí medailonky (počet dle strávníků, já jich měla 6)
1 střední cibule
6 stroužků česneku (cca 1 na 1 medailonek)
30 g sterilované kapie
asi 4 feferonky (já použila křupavé zn. Efko)
na špičku nože Harissa (lze vynechat)
30 g jemného kečupu
mletý bílý pepř
sůl
olej

Postup přípravy receptu

  1. Medailonky jemně rozklepeme hřbetem ruky a necháme odpočinout. V misce si smícháme cibuli nakrájenou najemno, prolisované stroužky česneku, pokrájené kapie a feferonky, kečup, Harissu (můžeme vynechat), pepř a sůl.

  2. Na pánvi rozpálíme olej a zprudka na něm opečeme medailonky z obou stran (asi 2 minuty.) Pak zalijeme směsí a dusíme zhruba 10 minut. Jemně promícháme, dochutíme a sporák vypneme. Necháme ještě probublat, aby se chutě spojily.

  3. Chuť by měla být jemně nakyslá, ne příliš pálivě výrazná, ale je cítit česnek s kečupem a papričky.Příloha – bramborové hranolky, nebo dle vlastní volby.

Poznámka od kuchařky

Harissa je ostrá zeleninová směs - http://cs.wikipedia.org/wiki/Harissa - přidání si vyžádal zeť a manžel a docela se tam hodila, i když v originálním receptu není.

Komentáře k receptu Pikantní krůtí medailonky

Tématické fráze: krůtí medailonky krutí medailonky top recepty krůtí medailonky recept krůtí medajlonky recept na krůtí medailonky recept krůtí medailonky krůtí medailonky recepty recepty krůtí medailonky zapečené krůtí medailonky krutí medailonky na zelenině recept na krůtí medailonky recept krůtí madailonky grilované krůtí medailonky krůtí medailonky česnek krůtí medailonky s nivou recepty na krůtí medailonky kruti medajlonky recepty recept na krůtí medajlonky krůtí medajlonky recept krůtí medailonky na česneku