Čokoládové kuličky s náplní

Cukroví Nepečené Doba přípravy: nepečené 13 názorů

Cukroví Nepečené Doba přípravy: nepečené 13 názorů

Suroviny asi 70 kuliček Ø 3cm

- jedná se o nepečené cukroví
150 g hořké čokolády
150 g mléčné čokolády
50 g ztuženého tuku
100 ml smetany ke šlehání
2 lžíce medu
3 lžíce kakaa
3 lžíce moučkového cukru
2 lžíce rumu
200 g lískových ořechů nebo vlašských ořechů-pomeleme na hrubším mlýnku
Na plnění čokoláda nebo karamelky

Postup přípravy receptu

  1. V menším hrnku zahřejeme pomalu na plotně smetanu, med, nalámanou čokoládu a ztužený tuk a necháme vše rozpustit – mícháme.

  2. Kakao promícháme zvlášť s moučk.cukrem a rumem, přidáme 2 větší hrsti pomletých ořechů a přimícháme tekutou směs.

  3. Pořádně smícháme a nalijeme do menší formy, vyložené pečicím papírem.

  4. Necháme v chladnu ztuhnout. Ztuhlou hmotu nakrájíme na kostky podle toho, jak velké chceme kuličky. Tyto potom obalíme ve zbytku pomletých ořechů.

  5. Prstem uděláme důlek a plníme.

  6. Já jsem použila 2/3bílé čokolády (asi 80g jsem rozehřála a přidala lžičku oleje), polské karamelky „krovky“ (asi 8ks…) jsem rozehřála v mikrovlnce, přidala trochu šťávy z mandarinky.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Ona dnes (příloha MF Dnes)

Moc pečení neholduji, ale každý rok se snažím zařadit něco nového (hlavně drobného, čím menší, tím lepší - protože člověk "zobe", i když nechce:-)

Tyto kuličky jsou čokoládové, ale jemné chuti(použila jsem 70% hořkou). Rum se pěkně rozleží, kvůli dětem jej můžete vynechat.

Komentáře k receptu Čokoládové kuličky s náplní

Tématické fráze: čokoládové kuličky nepečené nepečené čokoládové kuličky nepečené cukroví kuličky nepečené cukroví čokoládové kuličky čokoládové vánoční cukroví čokoládové cukroví čokoládová náplň do cukroví nepečené kuličky čokoládové vánoční cukroví čokoládové vánoční cukroví čokoládové kuličky kulicky cukrovi vánoční kuličky kuličky z nutely cokoladova napln vánoční cukroví s čokoládou čokoládové nepečené kuličky video recepty vánoční cukroví čokoládové lanýže recept+video vánoční kuličky recept vánoční kuličky ze zbytků