Mrkvová pomazánka s kari

Suroviny 1 porce

vícezrnné pečivo
jarní cibulka
1/2 mrkve
100 g měkkého tvarohu
1 lžička kari koření
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Mrkev a cibulku omyjeme, očistíme a nasekáme na menší kousky.

  2. Vše smícháme s tvarohem.

  3. Přidáme kari a následně promícháme.

  4. Dochutíme pepřem a lehce osolíme. Na ozdobu použijeme kousky mrkve. Podáváme s tmavým, celozrnným nebo více zrnným pečivem. Vhodné na snídani nebo na odpolední svačinu.

Poznámka od kuchařky

Druh: Recept vhodný pro redukci váhy i pro udržovací režim

Hodnoty (pro 1 porci):

Energetická hodnota: 917kJ

Bílkoviny: 18 g

Sacharidy: 32,4

Tuky: 1,6 g

Jedné porci odpovídá 50 – 60 gramů pečiva, cca 120 gramů pomazánky.

Autorem je Institut redukce a prevence nadváhy kompliment® Brno (www.komplimentinstitut.cz), který pomáhá snižovat tělesnou hmotnost zejména pomocí úpravy stravování. Tato doporučení pro redukci a udržení váhy vychází ze zásad Světové zdravotnické organizace a z 18letých zkušeností.

Komentáře k receptu Mrkvová pomazánka s kari

Tématické fráze: mrkvová pomazánka mrkvová pomazánka s tvarohem dietní mrkvová pomazánka tvarohovo mrkvova pomazanka mrkvová pomazánka s curry tvarohovomrkvová pomazánka mrkvová pomazánka dietní mrkvová dietní pomazánka rychlá mrkvová pomazánka pomazánky z dušené mrkve recept na mrkvovou redukci pomazanky pri redukci vahy recepty na odpolední svačiny při redukci váhy mrkvová pozánka z dušené mrkve s kari mrkvova pomazanka curry kari-mrkvova pomazánka mrková pomazánka s cury pečená mrkev pomazánka s kari snižování hmotnosti pomocí mrkve mrkovová pomazánka