Surimi kari směs

Suroviny 1 porce

125 g surimi (krabí) tyčinky
200 g čínské zelí
200 g cuketa
100 g lilek
1/2 menší konzervy loupaných rajčat nebo čerstvá bez slupky
1 lžička kvalitního rostlinného oleje
1-2 stroužky česneku
kari koření

Postup přípravy receptu

 1. Surimi tyčinky necháme roztát nebo je vložíme do horké vody, abychom tání urychlili, sloupneme z nich folii a necháme okapat na cedníku.

 2. Na pánvi rozehřejeme olej, do něj přidáme na plátky pokrájený česnek, chvilku restujeme, poté přidáme na plátky nakrájený lilek a cuketu. Dusíme asi 5-7 minut, podle potřeby podléváme vodou.

 3. Poté přidáme rozkrájená rajčata i se šťávou, krájené čínské zelí a kari koření podle chuti. Přikryjeme poklicí a dusíme, dokud není zelí měkké. Podle potřeby mírně podléváme vodou.

 4. Jakmile je zeleninová směs hotová, zamícháme do ní surimi tyčinky. Ty se pravděpodobně rozpadnou na tenké nudličky, nebo je můžeme i pokrájet.

 5. V redukčním režimu nám tato zajímavá variace poslouží k obědu i večeři. V udržovacím režimu můžeme přidat tmavé pečivo nebo rýži.

Poznámka od kuchařky

Druh: Recept vhodný pro redukci váhy i pro udržovací režim

Hodnoty (pro 1 porci):

Obsah energie: 1 172 kJ

Bílkoviny: 20 g

Sacharidy: 30 g

Tuky: 8,6 g

Autorem je brněnský Institut redukce a prevence nadváhy kompliment®(www.komplimentinstitut.cz), který pomáhá snižovat tělesnou hmotnost zejména pomocí úpravy stravování. Tato doporučení pro redukci a udržení váhy vychází ze zásad Světové zdravotnické organizace a z 18letých zkušeností.

Komentáře k receptu Surimi kari směs

 • MrazovaJa MrazovaJa

  Dnes jsem vyzkoušela a bylo to tak....:-(( Omlouvám se, ale 100 lidí, 100 chutí ;-) Aspoň jsem vyzobala ty krabí tyčinky:-)

  Odpovědět

 • cardanka cardanka

  Nic co by špatné v receptu bylo a doma nám nechutnalo:-p:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Mne to taky láká, bohužel už delší dobu v našich supermarketech v Orlové není k dostání lilek:-/:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  To mne láká:yes:+1.

  Odpovědět

 • neLa neLa(neregistrovaná)

  to vypadá lákavě :-p

  Odpovědět

Tématické fráze: směs na kari kari směs smes kari činské nudle se surimi veprova smes na kari surimi tyčinky recept na pánvi recepty od tani surimi tyčinky bez lepku surimi cinska smes na kari činske zelí s kari surimi tyčinky na kari veprova smes kari recepty surimi proč musíme surimi tyčinky dávat nejdříve do horké vody proč musíme surimi tyčinky dávat nejdříve do horké vody suriy tyčinky na kary špagety se surimi tyčinky čínská kari směs surimy recepty z cukety