Vaječná lahůdková omeleta

Suroviny 4 - 6 porcí

10 vajíček
1 balení krabích tyčinek
10 žampionů
100 ml smetany na šlehání
1 hrnek mražených fazolek
1,5 hrnku mraženého hrášku s mrkví
olej
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Mraženou zeleninu uvaříme v osolené vodě, vaříme zvlášť mrkev s hráškem a zvlášť fazolky. Uvařenou zeleninu scedíme a smícháme. Krabí tyčinky nakrájíme na plátky. Žampiony rozkrojíme na polovinu a nakrájíme na plátky.

  2. Na pánev dáme trochu oleje, žampiony a asi pět minut restujeme, potom k nim přidáme nakrájené krabí tyčinky a dalších pět minut restujeme, pak odstavíme.

  3. Vajíčka se smetanou posolíme a šleháme asi dvě minuty tyčovým šlehačem. Na pánev nalijeme trochu oleje a naběračkou vajíčka. Jakmile trochu zatáhnou, posypeme omeletu zeleninou.

  4. Omeletu obrátíme, poklademe ji směsí žampionů a krabích tyčinek a jakmile je hotová, přehneme ji a dáme na talíř. K omeletě přidáme salát z bílého zelí, čerstvá rajčata a papriku. Kdo má rád, přidá nakládané feferony (nejlépe se chuťově hodí zelný salát z Lidlu).

Komentáře k receptu Vaječná lahůdková omeleta

Tématické fráze: vaječná omeleta omeleta recept vaječná omeleta recept omeleta báječná omeleta zdravá vaječná omeleta se zeleninou vaječná omeleta se žampiony vaječná omeleta se smetanou vaječná omeleta se zeleninou vaječné omelety báječná váječná omeleta zdravá vaječná omeleta šlehaná vaječná omeleta plněná vaječná omeleta vaječná omeleta sladká vaječná omeleta plněná zeleninou vajecna omeleta s zampiony zdravá omeleta omeleta s mraženou zeleninou vaječná omeleta s mraženou zeleninou