Kuře na víně s jablky a brusinkami

Drůbeží maso Doba přípravy: 2,5 hodiny 10 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 2,5 hodiny 10 názorů

Suroviny 4 porce

4 kuřecí stehna nebo čtvrtky
6 větších jablek
2-3 dcl červeného vína
1 sklenička brusinek (event. brusinkového džemu)
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí stehna omyjeme, osolíme, opepříme a naskládáme do pekáčku.

  2. Jablka oloupeme a nakrájíme (nejlépe tak, že tvořítkem jablko rozřežeme na osminky a každou osminku překrojíme na půl).

  3. Porce kuřete v pekáčku obložíme kousky jablek, na která rozprostřeme brusinky (já mám nejraději brusinkovou směs z Ikea).

  4. Zalijeme červeným vínem a dáme na 2 hodiny péci do trouby.

  5. Během pečení poléváme vypečenou šťávou (pokud je potřeba podlejeme dalším vínem) a jablka s brusinkami párkrát v pekáčku promícháme a obrátíme.

  6. Po půl hodině pečení pekáč zakryjeme druhým pekáčkem (event. alobalem) a pečeme hodinu zakryté, aby maso krásně změklo a nespálila se nám kůžička. Ke konci pečení pekáč odkryjeme, aby se maso na povrchu krásně dopeklo.

  7. Podáváme s vařeným bramborem.

Poznámka od kuchařky

Fotografie k tomuto receptu zatím nemám, ale až jej budu dělat, vyfotím a dodám. Jsem tu nová a takto upravené kuře je vyslovená "lahůdka", o kterou jsem Vás nechtěla ochutit do doby, než jej budu péct.

Komentáře k receptu Kuře na víně s jablky a brusinkami

Tématické fráze: kuře s brusinkami kuře na víně pečená kuřecí stehna na víně kuře s brusinkama kuře na jablkách a víně pecena jablka s brusinkami jak ochutit kuře kuřeci stehno na vině a brusinkach kachna s jablky a brusinkami kure mandle jablka brusinky drůbeží plátek na víně s brusinkami kuřecí plátek s jablky a brusinkami kuře na růžovém víně kureci na červenem vine s brusinkami vepřové na víně s brusinkami pečené kuře s jablky a vínem jablka ve víně a brusinkách kuře na bílém víně kuře, jablko, víno kuře s jablky