Vaječný závin s brokolicí

Suroviny

1 balíček listového těsta
11 vajec
40 dkg šunkového salámu vcelku
1 menší červená kapie
1 menší žlutá kapie
30 dkg brokolice (bez silných stonků)
1 velká cibule
20 dkg slaniny
6 lžic strouhanky
sůl
pepř
olej

Postup přípravy receptu

  1. Na pánvi rozškvaříme slaninu nakrájenou na kostičky, přidáme cibuli nakrájenou na kostičky a osmažíme ji. 10 vajec si rozkvedláme ve větším hrnku, osolíme, opepříme, vlijeme na cibuli usmažíme. Po usmažení si je dáme vychladit, až je budeme dávat na těsto, musí být studená, jinak by se nám těsto roztékalo.

  2. Těsto si rozdělíme na 2 části a vyválíme je na pláty.

  3. Posypeme je strouhankou a rozprostřeme na ně usmažená a vychladlá vejce. Nyní na vejce položíme podélně salám a kapie, vše nakrájené na proužky, brokolici, kterou jsme rozebrali na malé růžičky.

  4. 1 vejce rozmícháme v hrnku a potřeme okraje plátů ( aby lépe drželo při zatočení ), zatočíme je. Máme 2 nohavice. Na plech dáme pečící papír, obě nohavice, potřeme ještě vajíčkem a dáme péct na 25 - 35 minut při 180 °C.

Komentáře k receptu Vaječný závin s brokolicí

Tématické fráze: brokolicový závin brokolicovy zavin recept slaný závin s brokolicí brokolicový závin podle koko recept na brokolicový závin závin z listového těsta s brokolicí listový závin s brokolicí *brokolicový závin recept zavin brokolicovy recept brokolicový zavin vaječný závin z listového těsta brokolicový závin menu od koko recept listový závin z s brokolicí vaječné závitky slany zavin slaný závin z listového těsta s brokolicí a lososem závin s vaječnou nádivkou testo na zavin s jíškou testo na brokolicový závin zavin listoveho brokolicí