Kadlíkova čočka

Luštěniny Doba přípravy: hodinka 19 názorů

Luštěniny Doba přípravy: hodinka 19 názorů

Suroviny 4 porce

500 g čočky
150 g bílého jogurtu
hladká mouka
sádlo
2 velké cibule
vývar z uzeného masa
vejce
ocet
česnek
klobásy (s medvědím česnekem)

Postup přípravy receptu

 1. Do vývaru z uzené kotlety jsem nasypal ráno čočku. Odpoledne jsem ji v tomtéž uvařil.

 2. Během vaření jsem na pánvi na sádle opekl tři klobásky s medvědím česnekem (jinak párky, salámy a klobásy nemusím, ale tohle mě zaujalo, a bylo to od soukromníka), následně udělal pár volských ok, a nakonec na zbytku toho sádla zezlatil dvě veliké cibule. Z čočky jsem část vývaru slil, ale ne všechen, zahustil troškou jíšky a rozmíchal bílý jogurt.

 3. Jenom chviličku povařil, a servíroval. Byla to tenkrát rychlovka, ale moc jsme si pochutnali.

 4. Tu osmaženou cibulku jsem dal zvlášť, každý si nandával dle chuti..A pochopitelně, podával se k tomu čerstvý chlebík..

Komentáře k receptu Kadlíkova čočka

 • elbur elbur(neregistrovaný)

  www.toprecepty.cz.říká:Chodím sem na top recepty často pro informace a různé bezva nápady,za to díky.Já zahuštuji čočku bramborovou kaší v prášku ,není to tak hutné jako s jíškou.

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  :-p+:yes:čočku máme moc rádi,jak s osmaženou cibulkou,tak s očkem,nebo klobáskou:-*a teda s tím jogurtem vyzkouším,protože ani zakys.smetanu nedávám;-)

  Odpovědět

 • Klariska Klariska

  Konečně čočka na kyselo jak má být, pěkně s cibulkou, okurkem a chlebem :yes::-K. Ale jogurt si pošetřím do čočky po indicku ;-).

  Odpovědět

 • hanahcotton hanahcotton

  :yes::-p teda ta vypadá božsky;-)a díky za připomenutí, že jsme čočku dlouho neměli :-8 +1

  Odpovědět

 • Lenka30 Lenka30

  čočky jsem dlouho neměla,děkuji za nápad ;-):-p a neměli to být karafiáty??? :-D:-D

  Odpovědět

 • monikaK monikaK

  clupmi:jééé,tam bydlí rodinka:yes:;-)

  Odpovědět

 • monikaK monikaK

  Severinko - to já klidně zblajznu voko i klobásku;-):-D
  Zdeni,tak teď jsi mě rozesmála;-):-D:-D:-D

  Odpovědět

 • clupmi clupmi

  Severinka: No, když ta klobása byla od soukromníka, tak bych také neodolal! Já jsem měl párkrát uzeninu od Pana řezníka ze Zvole u Mohelnice. Je tam v zatáčce takový statný strom, a on tam věšel informační tabuli, tak jsem vždycky říkal. "Klobásy visí na stromě!":-))

  Odpovědět

 • Kadlik Kadlik(autor receptu)

  Ještě jsem přidal jednu fotku, ale není moc ostrá. A ohrazuji se proti květině k MDŽ!!!!:-// od té doby, co bydlím jenom z dcerou, po dlouhých tahanicích, mám květinu na stole pořád!!!:-)):-)):-))

  Odpovědět

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  To je zajímavý receptík. Ale o čočce a chlebu už jsem i slyšela, ale ten jogurt, no zkusit se má všechno. Někdo dává do čočky i pár na drobno krájených brambor, taky to neznám a určitě je to dobrý.

  Odpovědět

 • clupmi clupmi

  A květina k MDŽ na stole k tomu:-D...bomba, to nemá chybu +1:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Taky koukám na ten bílý jogurt jak puk!! :-O No, jak říkám, člověk se učí celý život. Opět velmi originální podání receptu,:-D :yes:

  Odpovědět

 • Severinka Severinka

  Mony, ani já neznám čočku s jogurtem, a taky mě zarazilo že se podávalo bulíčí oko,klobása a ještě chléb:-D:-D Tak u nás bud to bulíčí oko a nebo klobása, ale jiný kraj,jiný mrav:-D:-D

  Odpovědět

 • Zdenka1 Zdenka1

  monikaK:já už jsem stará, tak už jsem o čočce se smetanou slyšela. Mončo vydrž:-))

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Kadlíku, to by šla do té čočky docela dobře i zakysaná smetana ne:-? Takhle mě to nikdy nenapadlo a myslím, že to vyzkouším. Dávám 1.bod:yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: čočka na kyselo se zakysanou smetanou čočka s jogurtem co se zbytkem čočky čočka se zakysanou smetanou cocka s okurkam čočka na kyselo a na smetaně kadlíkova čočka s cibulkou čočka recepty čočka bez octa čočka recept ocka na kyselo recept čočka top recepty volske voko se smazenymi brambory čočka na kyselo elbur recepty na čočku na kyselo na smetaně mail puk.no loc:cz recepty čočka s jogurtem čočka na kyselo recept