Vepřové koleno na divoko zapečené s bramborem

Vepřové maso Doba přípravy: 60 minut 2 názory

Vepřové maso Doba přípravy: 60 minut 2 názory

Suroviny cca 6

1 větší vepřové koleno
6 bobkových listů
4 kuličky jalovce
špetka skořice
sůl
1 lžíce nového koření
2 lžíce celého černého pepře
8 mladých jarních cibulek
2 lžice sádla
1 kg brambor
1/2 sáčku velkých krup
2 stroužky česneku
majoránka

Postup přípravy receptu

 1. Den předem si uvaříme a brambory dáme do chladu.

 2. Vepřové koleno umyjeme a na prkénku si jej ostrým nožem vykostíme. Nejříve si odřízneme z něj kůži, pak obnažíme i kost a tu pak vyřízneme. Pak si takto vykostěné koleno rozložíme, osolíme a vložíme na něj pokrájené cibulky a posypeme ho kořením, zavážeme a dáme cele koleno takto vařit do vody, jako menši roládu, do které dáme zbytek koření.

 3. Vaříme pozvolna si tak 45 az 50 minut.

 4. Mezitim si na druhé plotýnce uvaříme kroupy do měkka. Když je koleno měkke, vyjmeme jej a do vývaru z kolena dáme kroupy a uděláme si tak výbornou polévku a vše odstavíme.

 5. Pak si připravíme pekáček, kam dáme rozpustit sádlo, přidáme pokrájené cibulky a na vše vložíme uvařené koleno a dáme zapéci, chvilku před dopečením vložíme ke koleni uvařené brambory a dáme vše zapéci a podáváme.

Poznámka od kuchařky

Brambory mohou být i uvařené ve slupce a pak je můžeme i zapéci vše dohromady..

Komentáře k receptu Vepřové koleno na divoko zapečené s bramborem

 • O.k. PA, JA

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Ivo, recept z kolene nemá chybu.:-p Zrovna včera jsem koleno vařila na večeři příteli..:-p I tebe bych moc poprosila, abys háčky a čárky buď vynechala úplně, nebo je používala tak, jak se mají používat. Díky moc. za recept plus.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: uvařené koleno prkénko na koleno co s uvarenym kolenem vepřové koleno vykostěné recept vepřove koleno recepty vepřové koleno recept vepřévé koleno pečené vepřévé koleno zapékané koleno zapečené brambory s kolenem vepřové na divoko jak uvařit kroupy vyrez z kolene recept zapčené vepřové koleno zapékané brambory s vepřovým kolenem s uvařeným vepřovým kolenem vepřévé koleno vařené koleno na cibulce recepty veprove koleni vepřové koleno na bramboráku