Suchary Retro

Suroviny

28 dkg mouky
10 dkg tuku
2 žloutky
1 vejce
3 dkg nahrubo sekaných mandlí
1,5 dkg droždí
1/8 l mléka na kvásek
1 vejce na potření

Postup přípravy receptu

 1. Na vál prosijeme 28 dkg mouky, rozdrobíme do ní 10 dkg tuku, 2 žloutky, 1 vejce a 3 dkg na hrubo sekaných mandlí.

 2. 1 1/2 dkg droždí necháme vzejít v 1/8 litru mléka a zaděláme těsto. Vypracujeme tuhé těsto, uděláme šišku, dáme na chladné místo vykynout, potřeme vejcem a upečeme.

 3. Druhý den nakrájíme na prst silné plátky a v troubě usušíme.

Komentáře k receptu Suchary Retro

 • fb.lib fb.lib(autor receptu)

  EvaHora: Jsem rád že recept někomu pomohl. On je to vlastně jeden ze spůsobů jak upéci Lomnické suchary. Ty mají ale složitější sušení,máčí se potírají a nakonec obalují v cukru. Přeji hezké pečení.:-K:yes:

  Odpovědět

 • EvaHora EvaHora

  Jsem moc ráda, že jsem tento recept našla, dlouho jsem po sucharech pátrala. Dříve se s úspěchem používaly při zažívacích potížích. Dovolila jsem si recept maličko upravit podle toho, co jsem se naučila v Pekárnománii, hlavně s ohledem na dietní složení. Místo mléka jsem použila vodu, jako tuk máslo, 200 g hladké mouky a 80 g špaldové mouky, a pouze jedno vejce do těsta. Děkuji za inspiraci.:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: suchary recept suchary domácí suchary recept na suchary dietni suchary recept na dietní suchary dietní suchary recept lomnické suchary recept suchary na dietu suchar recept suchary suchary recepty recept na suchar suchary s mandlemi domaci suchary recept suchary se sýrem suchary z rohlíků domaci dietni suchary recept na domaci suchary suchar recept