Směs z kuřecích jater

Suroviny

1 balíček kuřecích jater (klidně i dva)
sůl
pepř
cibulka
olej
lečo
mouka hladká
voda
příloha nejlépe hranolky
obloha třeba
rajče
čerstvá paprika

Postup přípravy receptu

 1. Nadrobno nakrájenou cibulku zpěníme na oleji, přidáme nakrájená játra na kousky, krapet osolíme, krapet víc opepříme necháme osmahnout, podlijeme vodou a cca 20 minutek dusíme.

 2. Pak přilijeme lečo (nejlepší je domácí podle svých chutí), chvilku povaříme, nakonec přidáme trošku záklechtky (mouka + voda) a krásně se nám to zahustí, stačí trocha, jinak pokrm chytne chuť mouky a není to dobré.

 3. Podáváme s hranolkami a oblohou. Je to výborné a lehké.

Poznámka od kuchařky

Je to výborné, můžu se toho vždycky užr...upapat :-D

Komentáře k receptu Směs z kuřecích jater

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Namiesto leča som použila čerstvé papriky a paradajky a svoj paradajkový pretlak :-D Bolo to chutné, dali sme si ryžu...hranolky nepreferujem ;-):-D Bod udeľujem :-D:-D:-D;-)

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Dělám úplně stejně,jen když není lečo,použiju omáčku Uncle Bens.Mám to tady Pro začátečníky,ale foceno mobilem a vypadá to jako by bylo na talíři nasr...kakáno:-O:-D:-D
  Takže bodík,protože nám tahle bašta chutná;-)+5:yes::-p

  Odpovědět

 • srettka srettka

  No tu játru a ten okurek..to mi fascinuje:-)) už jsem z toho byla celá hin, když jsem to slyšela od takové prudké inteligentky v Prostřenu..ta vám byla táák chytrá furt a pak ve finále přišla s tou játrou a já šla do kolen:-))
  Jinak kuřecí játru..éé, už sem celé zblblé:-8 jatýrka já ráád, tize ráád:-p;-):yes:

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  Drůbeží játra se solit před přípravou můžou.Jsou jiného složení než vepřová či hovězí,která se naopak hned solit nesmí.A taková játra kachní se solit MUSÍ,jinak se sůl do jater nedostane,ani když osolíme dodatečně.;-):-)
  Pro mne je také nezvyklé říkat játru,okurek.. atd.Ale říká se to oblastně,tedy spíš bych řekla nářečně???:-O:-K:-K
  Jinak recept OK,dělávám na topinky jako pohoštění nebo večeři.;-):yes:

  Odpovědět

 • danielle72 danielle72

  Jana Remkova: Jsi mi připomněla - ve škole jsme měli na Kulturu mluveného projevu nějakého asistenta ze Šumperka (byl to jouda - zákeřnej, hubenej, bydlel v 36 letech u maminky, zakomplexovanej a ještě růžovej), který se pořád holedbal, jak je tam u nich na Šumpersku nejčistší čeština z celé ČR. A vzápětí dodal, že byl na obědě, kde si dal řízek s okurkem a pak měl ještě čas, tak se šel podívat do botů :-)):-D:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  danielle72: Danko, já jsem si tady toho s "tou játrou" užila, že raději nevzpomínat.:-D Taky říkáme "s tou játrou", ale vím, že je to špatně, už jsem si zvykla. Snažím se to psát, jak se má, ale v běžné řeči mluvím, jak mi zobák narostl;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Svetlana: drůbeží játra nestvrdnou, ale také je už ze zvyku solím až po dohotovení.;-)

  Odpovědět

 • mysak21 mysak21 (autorka receptu)

  Ok OK název jsem upravila, snad už teď vyhovuje :-D..a nikdy se mi nestalo že by m játra ztvrdla..a dycky ji solím a pepřím při restování.:-)

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  Nadja:...nevím, ale já taky drůbeží játra solím hned a netvrdnou...;-)

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Játra se solí až hotová, aby neztvrdla.

  Odpovědět

 • danielle72 danielle72

  Docela dobře to vypadá, ale změnila bych název. Všimla jsem si, že se na některých místech naší republiky mluví o tzv. játře - např. Jako že někdo nemá rád játru apod... Ale játra patří mezi slova pomnožná (tedy ta játra), jak už ví i Mireček z básníků ;-) A proto bych recept přejmenovala na Směs z kuřecích jater nebo Směs s kuřecími játry. Já vím, že to bude chutnat stejně, ale...

  Odpovědět

 • mysak21 mysak21 (autorka receptu)

  Jana Remkova: :yes: :yes: :yes: :-p

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já to taky můžu:-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí játra recepty kuřecí játra smes z kurecich jater směs z jater kuřecí směs s játry směs na topinky z jater kuřecí játra směs kuřecí játra recept směs na topinky z kurecich jater recepty z kuřecích jater kuřecí játra na leču recepty kuřecí játra kuřecí játra na topinky kuřecí játra na topinku směs z drůbežích jater smes s kurecich jater játra směs drůbeží játra na topince kureci jatra s lecem kuřecí játra leco