Rybí medailonky v zelenině

Anna Kocikova Kuchařka: Anna Kocikova

Doba přípravy: uvařeno do 20 minut 2 porce Ryby 10 názorů

Suroviny

4 ks filé medailonky nemleté
70 g gazdovské slaniny
1 středně velká cibule
½ červené masité pariky
10 ks menších žampionů
3 kl koření Aztécký poklad
snítka libečku
Recept si zatím oblíbilo 11 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Všechnu očištěnou zeleninu si nakrájíme-žampiony na polovinu, papriku na drobné kostičky a cibuli na jemné půlměsíčky.

  2. Slaninu nakrájíme na menší kostičky a vložíme do rozehřáté větší a hlubší pánvice na 2 minuty osmahnout. Přisypeme cibuli, žampiony, posypeme kořením a 5 minut restujeme. Odhrneme ke kraji pávnice, přidáme od mrazu povolené a osušené medailonky a po obou stranách necháme zprudka zatáhnout. Vše zasypeme pokrájenou paprikou, dáme snítky libečku, přiklopíme poklicí a dusíme 10 minut. Poté poklici odstraníme, medailonky otočíme a necháme na největším plameni zredukovat šťávu do námi požadované hustoty. Podáváme s různě upravenými brambory.

  3. Pokud nemáme Aztécké koření, nic se neděje.Medailonky stačí jen lehce osolit a nepřidávat žádné další koření,aby se chutě nepřetloukly.

Poznámka

Takto můžeme připravovat i obyčejné filé v kostce, nebo štikozubce, který také nepotřebuje delší tepelnou úpravu.Zeleninu můžeme použít různou-co máme zrovna po ruce v lednici.

Jako příloha bylyhttp://www.toprecepty.cz/recept/27193-stouchane-br...

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 6 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Rybí medailonky v zelenině

Tématické fráze: filé medailonky rybí medajlonky rybí medajlonky recept file medailonky recept rybí recepty hoki medailonky příprava mrazené hoki hoki filé hoki filé recepty vepřové medailonky na zelenině file medailonky priprava file medailonky recepty gazdovské medailonky recept na file medailonky nemleté rybi file medailonky filé medailonky nemleté recepty

Zapomněl/a jsem heslo