Majonéza dvoužloutková

honzam Kuchař: honzam

Doba přípravy: 10 min. 4 porce Omáčky 5 názorů

Suroviny

2 žloutky
špetka soli
2 dl oleje
na špičku nože cukru
1/4 lžičky hořčice
1 lžíce citrónové šťávy nebo octa
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Zásada č. 1 – bezpodmínečně musíme pečlivě oddělit žloutky od bílků. Žloutky osolíme a metlou v misce nebo v mixeru dobře rozšleháme.

  2. Zásada č. 2 – olej za stálého šlehání ze začátku přikapáváme pomalu a zašleháváme každou kapku zvlášť. Jakmile vznikne hustá hmota, že se při tření drží metly, přidáme citrónovou šťávu a dokapáme zbytek oleje. Hotovou majonézu přiměřeně dosolíme, zjemníme přidáním špetky cukru a dokořeníme ostatními přísadami.

  3. Zásada č. 3 – nechceme-li riskovat sražení majonézy, musí mít olej i žloutky stejnou teplotu.

  4. Než začneme kapat olej, vmícháme do žloutků hořčici, aby se nesrazila, když se vám náhodou majonéza srazí, dejte do nové nádoby čerstvý žloutek, rozšlehejte se špetkou soli a za stálého šlehání přidávejte po troškách sraženou majonézu. Nemáte-li žloutek, přikapávejte trochu horkého (skoro vřelého) octa za stálého šlehání k majonéze.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 37 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Majonéza dvoužloutková

Tématické fráze: sražená majoneza sražená majonéza v salátu domaci majoneza srazena majonéza bez cukru když se srazí majoneza co se sraženou majonézou sražená domácí majonéza sražená tatarská omáčka majonéza sražená aby se majonéza nesrazila srazena majoneza v bramborovém salatu co se srazennou domaci majonezou pomazánka z majonezy proč se srazila majonéza šlehání majonézy sražení majonézy sražená česneková pomazánka proč se srazí majonéza jak vyrobit majonezu bez oleje proc se mi srazi tatarka

Zapomněl/a jsem heslo

Právě probíhá vánoční soutěž! Přidávejte fotky k receptům a vyhrajte vybavení do kuchyně. Zúčastnit se

Zavřít