„Exotika na talíři“: Krůtí prsa „tandori“ s kozím jogurtem

Drůbeží maso Doba přípravy: příprava 15 minut, pečení 40 minut 6 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: příprava 15 minut, pečení 40 minut 6 názorů

Suroviny 4 porce

600 g krůtích prsou
300 g kozího jogurtu
3 lžičky koření tandoori masala
60 g čerstvé máty
30 g salátové okurky
1 stroužek česneku

Postup přípravy receptu

  1. Krůtí prsa naporcujte na 3 stejně velké úhledné kousky a očistěte od všech blanek, šlach i kousků tuku (aby vám zbylo jen krásně čisté maso). Opláchněte ho pod proudem vody a osušte papírovou utěrkou. Ostrým nožem nařízněte na každém kousku několik mělkých zářezů, díky kterým se dostane chuť koření hlouběji do masa.

  2. Kozí jogurt smíchejte s kořením tandoori a nechte v něm maso marinovat minimálně 4 hodiny (nejlépe však přes noc).

  3. Mezitím si můžete připravit přeliv. Z máty otrhejte lístky a vložte je do mixéru společně s nadrobno nakrájenou okurkou a jogurtem. Stroužek česneku oloupejte, vyjměte z něj zelený středový klíček (kvůli stravitelnosti), nakrájejte ho na kousky a přidejte do mixéru. Důkladně promixujte v hladkou omáčku a přesuňte do lednice vychladit.

  4. Rozehřejte troubu na 190°C. Každý kousek krůtího masa zvlášť zabalte do 2 vrstev alobalu a pořádně uzavřete, aby vám při pečení neunikala šťáva a nepřipalovala se. Alobalové balíčky vložte do pekáčku nebo na plech a dejte péct na 40 minut, až bude maso upečené, ale zachová si svou šťavnatost.

  5. Rozbalujte opatrně, abyste se nepopálili o horkou páru a přesuňte na vyhřátý talíř (stačí jej na chvíli dát do teplé trouby). Podávejte teplé, přelité mátovým dipem.

  6. Jako příloha se hodí ohřátý pita chléb (na suché pánvi, nebo v troubě), případně bramborová placka.

Poznámka od kuchařky

Rozfocený postup na mých stránkách: http://www.foodstyle.cz

Konkrétně na: http://www.foodstyle.cz/products/kruti-prsa-tandoo...

Komentáře k receptu „Exotika na talíři“: Krůtí prsa „tandori“ s kozím jogurtem

Tématické fráze: tandori pasta pasta tandori koření tandori kruti prsa jak pripravit tandori pasta recepty salát tandori krůtí maso tandori krutí prsa tandoori ryby recept exotika co je tandori pasta tándori tandori koření tandori pasta recept tandori recept krůtí kousky tandoori velkakozi prsa plněná krůtí prsa kozím sýrem krůtí s kozím syrem maso tandori kruti smes tandori