Bibinčiny kuřecí stehna plněná cuketovou nádivkou

Drůbeží maso Doba přípravy: kolem hodiny 18 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: kolem hodiny 18 názorů

Suroviny 4 porce

4 větší kuřecí stehna
1 mladá a menší cuketa
50 g uzené slaniny
kousek Eidamu
kousek Nivy
1 velký stroužek česneku
libeček
petrželka
grilovací koření
Sosenfix na zahuštění
sůl
máslo
voda

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve si připravíme nádivku-cuketu, sýry a česnek nastrouháme nahrubo do misky, uzenou slaninku si nakrájíme nadrobno, libeček s petrželkou také nadrobno, všechno promícháme, můžeme osolit(pozor!niva je slaná) a necháme stát.

  2. Připravíme si kuřecí stehna na plnění, omyjeme je, osušíme, pod kůží si uděláme kapsy, naplníme je připravenou nádivkou a kovovou jehlou prošijeme jen tak, aby jsme kůži s masem zachytili a nádivka nám nelezla ven.

  3. Do pekáče dáme máslo(olej), poskládáme naplněná stehna, maličko osolíme a posypeme grilovacím kořením(pozor!to je také slané), podlijeme 200 ml vodou, přikryjeme a dáme péct na 200 st.

  4. Po půl hodině polijeme šťávou a máme-li jí vypečenou přidáme vodu-musí být dost šťávy alespoň u nás.

  5. Pekáč už nezakrýváme a necháme péct další půlhodinu a tak 2x podlijeme a polijeme stehna, nakonec vmícháme Sosenfix, kolik je potřeba u každého, když se nedá, nic se neděje.

Poznámka od kuchařky

Původně jsem měla připraná kuřecí stehna s nokama od Iness a s fazolkama na slanince, ale vše bylo jinak, když jsem šla ráno na záhon pro cukety na polévku, 2 menší navíc hnily na špičce a teď dilema, jak s nimi rychle naložit a nápad přišel-dostala jsem velikááánskou pochvalu a pusinku za moc dobré jídlo! Kdo má dostatek cuket může vyzkoušet! Proto jsem tomu názvu dala i svůj nick. PS: Já kuřecí stehna bohudík nemám, to má to kuře.....

Komentáře k receptu Bibinčiny kuřecí stehna plněná cuketovou nádivkou

Předchozí 1 2

Tématické fráze: kuřecí stehna s nadivkou kuřecí stehna plněná nádivkou cuketová nádivka do kuřete plněná kuřecí stehna ndivka z cukety recept na cuketovou nádivku kuře plněné nádivkou kureci stehna s cuketou kuřecí roláda plněná nádivkou kuřete s cuketovou nádivkou kuřecí stahna s nádivkou kuřeci stehna z nadivkou nádivka do kuřecích kuřecích stehen kuřecí stehýnka s cuketou kuřecí stehno s cuketou cuketová nádivka do kuřete kuřecí stehno s cuketou recept cuketová nádivka ke kuřeti roládky s kuřecíh stehýnek s nádivkou recept cuketa plněná s nádivkou