Houstičky želvičky - Bułeczki żółwiki

Suroviny

Suroviny:
700 g mouky
42 g kvasnic
1 vejce
50 g másla
1/3 kávové lžičky soli
4 polévkové lžíce cukru
200 ml mléka
Nádivka:
250 g tvarohu
1 žloutek
1 vanilkový cukr (16 g)
1 polévková lžíce vanilkového pudingu
Sůl
Rozinky na očka
1 žloutek
1 polévkovoá lžíce mléka na potření před pečením

Postup přípravy receptu

  1. Příprava: Nejprve jsem si udělala kvásek. Do 100 ml vlažného mléka jsem přidala 2 lžičky cukru a 2 lžičky mouky a pokrušila droždí.

  2. Vejce jsem roztřepala se zbytkem mléka a přepuštěným máslem. Mouku spojila se solí a přesila do zadělávací mísy. Přidala kvásek a vypracovala vláčné těsto. Zakryla jsem utěrkou a nechala vykynout.

  3. Než těsto vykynulo, připravila jsem si nádivku, z důkladně rozmělněného tvarohu, do kterého jsem postupně přidávala všechny přísady.

  4. Vykynuté těsto jsem opětovně vypracovala. Odtrhla 10 – 12 kousků velikosti vlašského ořechu. Každý z nich vyválela na placky o průměru 8 – 10 cm. Na prostředek jsem vložila lžičku nádivky a důkladně uzavřela. Srazila jsem je dohromady a vyformovala kulaté houstičky tak, vyslepení bylo dolů. Houstičky jsem dala na plech vyložený pečícím papírem.

  5. Ze zbývajícího těsta jsem udělal kuličky velikosti lískového ořechu. Z jedné strany jsem zrobila hlavičku a z druhé ocásek, k tomu ještě plaské nožky nakrojené ostrým nožem. Na hlavičce jsem zrobila pomocí sušených jeřabin oči a ústa. Je třeba vetknout dost hluboko, aby kynoucí těsto nevytlačilo jeřabinu ven. Hřbet želvičky jsem ostrým nožem nakrojila, velmi opatrně, aby se neporušila nádivka, tak aby vznikl želví krunýř.

  6. Potřela jsem to roztřepaným vajíčkem s mlékem. Vložila jsem do trouby vyhřáté na 170 a pekla cca 20 – 25 minut.

Poznámka od kuchařky

http://roxannahcv.blogspot.cz/2012/09/bueczki-zowi...

Nejsem autorem recepisu, autorkou je paní Edyta, moc hodná a šikovná. Tak jsem to s jejím svolením přetlumočil.

Komentáře k receptu Houstičky želvičky - Bułeczki żółwiki

Tématické fráze: želvičky z housky bramborové želvičky housky želvička želvička z housky plnene housticky recepis na housky housky jako želvičky recepis na liskové moučniky želvičky z housek želvičky housky testo želvičky želvičky recepis na domácí housky