Plněná vepřová kapsa se žampionovou náplní

Suroviny

vepřová kotleta (kýta)
žampiony
jarní cibulka
anglická slanina
sušená rajčata
olej
sůl
pepř mletý
hladká mouka
Sýrová omáčka:
plísňový sýr Niva
tavený smetanový sýr
mléko

Postup přípravy receptu

  1. Maso naporcujeme asi na 1,5 cm silné plátky, prořízneme do nich kapsu, osolíme, opepříme, potřeme olejem i uvnitř a necháme odpočinout v lednici.

  2. Připravíme náplň: na pánev dáme na kostičky nakrájenou slaninu, trochu oleje, chvilku orestujeme, přidáme nakrájené žampiony, restujeme asi pět minut, přidáme nakrájenou cibulku a sušená rajčata a chvilku ještě orestujeme.

  3. Vychladlou nádivku plníme do kapes, uzavřeme párátky nebo kovovýma jehlama, obalíme v mouce a na oleji opečeme.

  4. Dáme do pekáčku, přikryjeme a dopečeme asi 20 minut v troubě.

  5. Sýrová omáčka: rozehřejeme mléko, přidáme sýry a za stálého míchání prohříváme do zhoustnutí.

  6. Kapsy dáme spolu s různě upravenýma bramborama na talíře, dozdobíme zeleninkou a přelejeme omáčkou. Pak už jen stačí popřát dobrou chuť.

Poznámka od kuchařky

Já jsem k nim dělala pěčené plátkové brambory a když jsem je měla skoro upečené, tak jsem dala kapsy na ně dopéct, brambůrky byly úžasné, maso pustilo na ně šťávičku no byla to jedna báseň.

Komentáře k receptu Plněná vepřová kapsa se žampionovou náplní

Tématické fráze: rajce do kapsy vepřová kapsa plněná žampiony plněná vepřová kapsa napln do veprove kapsy recepty vepřová kapsa plněná vepřová plněná kapsa kapsa plnena zampiony plněné vepřové kotlety zampiony plněna kapsa plněná kapsa se žampiony vepřové plněné žampiony vepřová kapsa se žampiony plněné vepřové kotlety se žampióny vepřové kotlety s plněné žampiony plněná kapsa žampiony veprova kapsa plnena kotleta se zampionovou smesi recepty vepřová kapsa plněná sušena rajčata napln do kapes z masa vepřova kapsa se se žampiony