Kokosové úlky

Suroviny

10 dkg dětské krupičky
10 dkg másla
15 dkg kokosu
25 dkg cukru
4 lžíce rumu
1 bílek

Postup přípravy receptu

 1. Těsto zpracujeme klasicky, jako na ořechové úlky, plníme do formiček na úly, vyklepeme ven. Formičku si vysypáváme cukrem.

 2. Po vyschnutí je plníme libovolným krémem, na jaký jsme zvyklí, slepíme piškotem a můžeme ještě polít bílou polevou.

Poznámka od kuchařky

Tento recept jsem našla na nějakém vebu a ještě jsem je neměla čas vyzkoušet, ale rozhodně se na to chystám. Pokud někdo bude rychlejší, byla bych ráda, ale na recept byla jen chvála. Bohužel vůbec nevím, kde to bylo, jinak bych se zeptala na dovolení, tak snad mi bude odpuštěno.

Komentáře k receptu Kokosové úlky

 • Veruš Veruš(neregistrovaný)

  Ahojky všichni. Minulý rok jsem dělala úly prvně, jelikož mi to něšlo vyklopit,použila-vložila jsem potravinovou folii do úlu a šlo to krásně. Nemusela jsem nic vysypávat ani po každém úlu čistit. Jelikož úly měly úspěch budu dělat i letos :-)

  Odpovědět

 • janiko janiko

  já dělám klasické úlky a jen k těm formičkám..používám umělohmotnou otvírací ,prodává se v domácích potřebách většinou v páru s druhou velkou úlkou..udělám z těsta kuličku obalím v cukru nebo jemně strouhaných piškotech a vmáčknu pomocí úzkého konce vařečky do úlku..pak otevřu a vyndám..a další..je to výborná pomůcka.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  Tak to je fajn!! Přeji vám krásné svátky!!:-K

  Odpovědět

 • nuderova petra nuderova petra

  Vážně o nic nejde.Začala jsem znovu,akorát jsem přidala jeden bílek,jak mi tady poradily a zadařilo se.Děkuji Vám za radu a recept.Jinak občas tu hledám inspiraci třeba na oběd a vždy s velkým úspěchem tak chci poděkovat i za toto.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  nuderova petra to je mi fakt líto. Já to dělala tak, že jsem úlek dala vždy do té studené vody a utřela a šly. Těžko je poradit tak na dálku. Možná bych přidala trochu kokosu.

  Odpovědět

 • nuderova petra nuderova petra

  dobrý den já dnes dělám také Vaše úlky a mám problém nejdou mi vůbec pěkně ven z formiček a těsto je takové netvárné,i když formičku vysypávám cukrem anebo jak je tady psáno vyplachuji vodou.Tak chci poradit co dělám špatně nebo co je špatně.Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

 • mejice mejice

  suprovnííí, dělala prvně, formičku sem po každém úlu utřela hadříkem a dala do studené vody a vůbec se nelepili..jako náplň vaječný koňak od Dr.Qetkera a pocákat čokoládou..:yes:

  Odpovědět

 • zlatohorka (neregistrovaný/á) díky, i já se z toho poučím.;-)

  Odpovědět

 • zlatohorka zlatohorka(neregistrovaná)

  Ahojky všem, dnes jsem dělala Vaše úlky, jsou vynikající jen při výrobě se mi osvědčilo máčet formičku ve vodě, lépe jdou ven. Jinak dávám 1*****:-))

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  agent 007, tak hezké skorovánoce;-)

  Odpovědět

 • agent 007 agent 007(neregistrovaný)

  Jsou výborný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-K
  Ostatním taky chutnali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-K a jaaaak!!!!!!:-K:-K

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody

 • No, určitě by to šlo, ale kdo to vyzkouší teď v srpnu?:-))

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody

  Já do toho ještě něco povím.:-OTeď jsem přečetl všechny komentáře a koukám na tu krupici.:-SNo určitě nebude cítit,když ji krátce nasucho ale opravdu krátce jen aby trošinku zavoněla,ale nesmí zhnědnout opražíte na suché pánvi.Ztratí syrovou chuť.:-D:-D:-DAle asi to je potřeba vyzkoušet.:-)):-)):-))

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody

  To vypadá zajímavě,ale Janičko piškotek pod úl to ne;-(:-((tam pro mně dělá manželka kolečka z lineckého těsta.Ale jinak určitě zkusíme,ale teď bodíček.:yes::-D:-D:-D:-D

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: úlky ulky recept kokosové úly cukroví úlky kokosové včelí úly recept na ulky včelí úly cukroví kokosové bílé úlky nepečene ulky vánoční cukroví ulky vánoční úlky recept úlky včelí úlky recept ulky z margotky úlky cukroví bílé včelí úlky-recept kokosové pantoflíčky cukroví-úlky ořechové úlky cukroví pantoflíčky