Gulášová polévka z mletého masa II

Suroviny

1 větší cibule
olej
mleté maso (vepřové a hovězí napůl)
gulášové koření
brambory
klobása
sůl
česnek
majoránka
hladká mouka

Postup přípravy receptu

 1. Osmahneme cibuli nakrájenou na jemno do zlatova. Potom přidáme gulášové koření a necháme ještě chviličku dosmahnout. Ne na dlouho. Na to dáme mleté maso a stále mícháme, aby se nespojilo, asi 3 minuty. Poté podlijeme vodou tak, aby bylo maso ponořené a necháme přejít varem. Stále mícháme.

 2. Přidáme brambory nakrájené na kostičky, pak klobásu nakrájenou na malé dílky, zalijeme potřebným množstvím vody, osolíme a vsypeme majoránku. Nakonec dáme rozmačkaný česnek, opět podle chuti. Nesmíme zapomenout, že tam máme gulášové koření.

 3. Když jsou brambory měkké, zalijeme troškou vody, ve které jsme rozmíchaly hladkou mouku a přidaly ještě na zbarvení gulášové koření.

Poznámka od kuchařky

Tato polévka je u nás velice oblíbená a já jí ráda dělám, protože je brzy hotová.

Komentáře k receptu Gulášová polévka z mletého masa II

 • Jindřich Jindřich(neregistrovaný)

  maruska.humlova: Ta polévka vypadá velmi dobře - ale nějak nechápu :-O V bodu 1/ se píše "přidáme gulášové koření", zatímco v bodu 3/ v podstatě "na zabarvení přidáme gulášové koření". Tak jak to tedy je? ;-)

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Janana, mě to může být nakonec jedno, kolik "skoro" stejných polévek se stejným názvem tady je, příště tady dá někdo recept na gulášovou polévku z mletého masa a nedá třeba brambory, taky bude jiná :-D

  Odpovědět

 • janana janana

  tady je navíc klobása, takže bude přece jenom trochu jiná:-p:-))

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  :-O Maruško, já ji taky dělám dlouho a netvrdila jsem, že ji máš odtud. Jen jsem chtěla říct, že už tady je, před vložením nového receptu je dobré se právě podívat, jestli to, co chceme vložit, tady už náhodou není. Ať tady nemáme vícekrát stejný recept a dokonce se stejným názvem. Toť vše ;-):-)

  Odpovědět

 • Jéé tak to nevím,to se moc omlouvám.Já už jí dělám dlouho,alwe odtud jí nemám,přísahám.:-O:-))

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

Tématické fráze: gulasova polevka z mleteho masa gulasova polevka z mleteho masa gulasova polivka gulášová polévka gulášová polevka gulasova polivka recept gulášová polévka mlete maso gulášová polévka z mlétého gulášová polévka s mletým masem gulasova polivka z mleteho masa gulášová polévka z mletého masa recept recept na gulášovou polivku gulášová polévka z vepřového masa gulášová pol gulášová z mletého recept na gulášovou polévku gulášová polévka recept z mletého masa polívka z mletého masa recept na gulášovou polévku z mletého masa gulasova polevka s mleteho masa