Dýně na kyselo ( jako okurky )

Zavařeniny Doba přípravy: doba varu je asi 5-10 min. 1 názor

Zavařeniny Doba přípravy: doba varu je asi 5-10 min. 1 názor

Suroviny

dýně
cukr nebo sladidlo
znojemský nálev

Postup přípravy receptu

  1. Dýni očistit (oloupat a odstranit semínka a trochu měkké dužiny) a nakrájet na kostky cca 1x1 cm.

  2. Do hrnce si připravit Znojemský nálev dle popisu (1 l nálevu asi na 3,5 - 4 l vody) a přidat cukr dle chuti nebo sladidlo - na celou dávku jsem použila 120 ks sacharinu.

  3. Do tohoto nálevu nasypat kostičky dýně tak, aby tekutina byla těsně nad dýní (1/2 dávka je asi 0,5 l nálevu + 1,8 vody + 60 ks sacharin + asi 3 kg kostiček dýně), přivést k varu a promíchat a vařit asi tak 5-10 minut - do sklovata.

  4. Pak dát do umytých sklenic, zalít tím lákem, ve kterém se to vařilo, zavíčkovat a postavit dnem vzhůru. Chutná velice dobře, používám jako okurek, i do bramborového salátu. Možno přidat do sklenice i kousek feferonky, pak je chuť pikantnější.

Poznámka od kuchařky

Letos jsem zpracovala nejrůznějším způsoben asi 50 Kg dýní, už mi jde hlava kolem, ale stojí to za to. Omlouvám se, foto nemám.

Komentáře k receptu Dýně na kyselo ( jako okurky )

  • Houska68 Houska68

    Konečně jsme ochutnali loňský první pokus. Nálev jsem dala svůj, ale hodně podobný. Recept mi sloužil jako inspirace, jelikož už jsem také nevěděla co s nimi a tohle napadlo přítele. Měla jsem echt feferonky, jedna na sklenici bohatě stačí. Přidala jsem klasika bobek, nové koření, pepř, cibuli a kousky křenu. Musím říct, že to nemá chybu a letos určitě pokud se urodí dělám zase.<3

    Odpovědět

Tématické fráze: zavařená dýně na kyselo dyne v okurkovem nalevu dýňe na sladkokyselo zavařené houby na kyselo dyne zavarena jako okurky dyne nakyselo dyně v nálevu zavařované houby na kyselo znojemský nálev dýně recepty dyně zavařené na kyselo zavaření dýní na kyselo zavaření dýně na kyselo dorůstající okurka dyně jako okurek okurky na kyselo nálev na dýni bez bez cukru zavařit dini jako nálev na okurky dýně na na sladkokyselo zavařená dýně na sladkokyselo sladkokysela dyne zavarena