Sladkokyselé okurky

Suroviny

okurky
nakladač DEKO
cibule
kopr
listy černého rybízu
mrkev
křen
bobkový list
nové koření
celý pepř
hořčičné semínko
hřebíček
tymián
kozí rohy
sušená feferonka

Postup přípravy receptu

 1. Do sklenice 0,7 l nejdříve vložíme kopr, listy černého rybízu, tenké plátky křenu, cibule a mrkve.

 2. Vkládáme okurky, které postupně prokládáme křenem, cibulí a mrkví.

 3. Nahoru pak dáme bobkový list, 2-3 kuličky nového koření, 10 kuliček pepře, 1/2 lžičky hořčičného semena, kousek feferonky a snítku tymiánu.

 4. Zalijeme horkým nálevem a sterilujeme 10 minut při bodu varu.

 5. Sklenice vytáhneme, otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Každý máme svůj oblíbený recept a mi tento vyhovuje.

Komentáře k receptu Sladkokyselé okurky

 • AvcaB AvcaB

 • pipre pipre

  Jendo, tak já to určitě nenapíšu, protože kromě listu černého bezu, tymiánu a kozího rohu tam dávám všechno, co ty. Manžel si udělal zvlášť pár sklenic s feferony pro sebe a vůbec se nedivím, že mohou někomu chutnat s tím, co tam nedávám třeba já. Tvoje okurky neobsahují nic, co nemusím a proto dávám bod za nápad, tip i krásné fotky:yes:

  Odpovědět

 • Jenda1 Jenda1 (autor receptu)

  Jenže Jani, já čekám, že někdo napíše, to je kravina, tak to nemůžeš zavařovat:-//. Já to dělám tak;-). Zkrátka čekám na zpětnou vazbu;-).

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jendo, zase machruješ, co? Nádhera!!! Ne, teda, že bych neuměla zavařit okurky, ani náhodou a každý máme ten svůj, zaručeně nej..recept., ale fascinují mne tvoje fotky.:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: sladkokyselý nálev na okurky sladkokysely nalev nálev na sladkokyselé okurky kozí rohy zavařování zavařované okurky lak na kozi rohy nákladač na okurky zavařovaní okurek sladkokyselý nálev na okurky s dekem zavařování okurek s dekem zavařování feferon nakladač na okurky nova okurky ve sladkokyselém nálevu zavarovani feferonu nakladac deko zavařování kozích rohů nálev na feferony okurky s dekem okurky zavařování deko na okurky