Dvoubarevný (jahodový a kokosový) nepečený cheesecake

Suroviny

120 g sušenek (Bebe nebo jiné sušenky)
rum - podle každého
50 g změklého másla
Na jahodový krém:
250 g bílé čokolády
250 g jahod
400 g domácí lučiny
Na kokosovou vrstvu :
1 želatinový ztužovač na nepečený dort od dr. Oetkera (příprava dle návodu)
1,5 lžíce kokosového mléka nebo jen strouhaného kokosu
voda
cukr
tvaroh
kysaná smetana nebo šlehačka

Postup přípravy receptu

 1. Sušenky nadrtíme v nožovém mixeru nebo ručně je válečkem nadrtíme, přidáme kapku rumu a máslo, zpracujeme a uděláme sušenkovou směs, kterou dáme mokrou rukou na dno dortové formy a dáme na hodinku do chladu.

 2. Jahody očistíme, pokrájíme a nakrájíme na menší kousky (pár jahod si necháme na ozdobu).

 3. Ve vodní lázni rozpustíme bílou čokoládu a dál pak ve šlehači ušleháme lučinu, změklou vlažnou bílou čokoládu a jahody. Krém s ovocem nalijeme na sušenkový korpus. Dáme do chladu.

 4. Uděláme druhou vrstvu. Základ uděláme z jednoho sáčku želatinového ztužovače nepečeného dortu od Dr.Oetkera, dál podle návodu (kde je popsán tvaroh, cukr i voda) a pak k vyšlehanému krému přidáme ještě kokosové mléko nebo jen strouhaný kokos.

 5. Druhé těsto nalijeme na první ovocnou vrstvu a dáme do chladu přes noc. Celý povrch pak zdobíme jahodami, meduňkou. Podáváme chlazené ke kávičce.

Poznámka od kuchařky

Inspiroval mne Blesk pro ženy, jeho název byl tam jako " Jahodový nepečený cheecesake"..

Komentáře k receptu Dvoubarevný (jahodový a kokosový) nepečený cheesecake

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  ať se to jmenuje, jak se to jmenuje - je to slast:yes::-D

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  :-O http://cs.wikipedia.org/wiki/Cheesecake:
  "Cheesecake je dezert, který tvoří dvě vrstvy: krusta z rozdrobených sušenek a sýrová (resp. tvarohová) vrstva. V počátcích byl cheesecake pouze pečeným dezertem, v současné době existuje i nepečená varianta. Cheesecake lze připravit podle původní receptury, tedy čistě sýrový, nebo v různých příchutích, jež bývají obohaceny i o třetí vrstvu: ovoce, čokoládu atp.
  Mezi hlavní ingredience patří tvarohový čerstvý sýr (v Americe je s přípravou cheesecaku spojen sýr Philadelphia), sušenky, máslo, cukr a zakysaná smetana."

  Odpovědět

 • chocolate: opravdu existují pečené i nepečené cheesecake.. bylo mi divné, že by v Blesku pro ženy psali nesmysly, takže je to tak, jak mám v názvu:-K

  Odpovědět

 • Miquel: máš pravdu, právě jsem našla ten recept z Blesku je cheesecake může být jak pečený tak i nepečený, ano, je to tak, díky ;-):-K

  Odpovědět

 • Miquel Miquel

  Dovolím si nesouhlasit, ne vždy musí být cheesecake pečený ;-)

  Odpovědět

 • Svetlana: Světlanko, opravila jsem název, prý to není cheesecake i když jsem to dělala podle Blesku pro ženy, název byl tento : Jahodový cheesesecake, jinak ten sáček se jmenuje buď : "Nepečený dort podle dr. Oetkera nebo pak druhý sáček : "Želatinový ztužovač k přípravě tvarohových a jiných krémů". V Návodu tam i tam máš popsané všechny ingredience a postup / použiješ buď - tvaroh nebo zakysanku nebo jogurt, voda a cukr/.;-)

  Odpovědět

 • chocolate: díky, inspiroval mne receptík z Blesku pro ženy, kde je popsán jako jahodový cheesecake, takže ho přepíšu jako nepečený dortík, díky, dala jsem na název z Blesku:-K

  Odpovědět

 • chocolate chocolate

  Ivco mas to hezke, ale spis nez cheesecake je to nepeceny dort.Cheesecake se pece, spodni vrstva i vrchni napln;-).

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  Ivko moc se mi to líbí...ale nerozumím v receptu "druhé vrstvě" a to "sáček nepečeného dortu od dr.Oetkera"...:-( ...můžu tam jen rozšlehat kokosové mléko s tvarohem a želatinovým ztužovačem???...už se na cheesecake chvíli chystám a tento se mi fakt moc líbí...:yes::yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kokosový cheesecake nepečený cheesecake s jahodami pečený cheesecake z bebe sušenek kokosový cheesecake recept recepty na nepečený cheesecake jahodovy cheescake cheesecaké nepečený nepečený tvarohový cheesecake nepečená cheesecake recept na kokosový cheesecake cheesecake pečený nepečený kokosový dort domácí nepečený cheesecake tvarohový cheesecake s jahodami pečený korpus na cheesecake cheesecake s jahodami cheecesak pečený cheesecake s tvarohem jahodový cheesecake s tvarohem jahodovo kokosovycheesecake