Jáhly s čočkou po italsku

Suroviny

1 velká cibule
olej
3 stroužky česneku
1 hrnek jáhel
1 hrnek červené čočky
2,5-3 hrnky vody
5 ks sušených rajčat
1 lžička oregana
1 lžička sušené bazalky
sůl
pepř
čerstvá bazalka na ozdobu

Postup přípravy receptu

  1. Jáhly i čočku smícháme a promyjeme alespoň 3x ve studené vodě.

  2. Na oleji zpěníme drobně nakrájenou cibuli. Ke konci restování přidáme na plátky nakrájený česnek a necháme ho krátce rozvonět.

  3. Přisypeme promyté jáhly s čočkou a za stálého míchání asi 2 minuty opékáme. Zalijeme vodou, přidáme pokrájená sušená rajčata, bazalku, oregano, osolíme, opepříme a pod pokličkou za občasného zamíchání dusíme asi 12 minut.

  4. V případě potřeby přilijeme další vodu. Jáhly i čočka by měly být měkké, ale nerozvařené.

  5. Na závěr necháme 5 minut dojít pod pokličkou. Podáváme ozdobené čerstvou bazalkou.

Poznámka od kuchařky

Nedávno jsem sem přidala recept na jáhly s čočkou po indicku. Protože mi kombinace jáhel a čočky moc chutnala, zkusila jsem další variantu. A tato byla možná ještě lepší.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Jáhly s čočkou po italsku

Tématické fráze: jáhly recepty jáhly s čočkou čočka s jáhly čočka po italsku s rajčaty jahly s cockoi jáhly s červenou čočkou recept čočka jáhly jáhly zapečené recepty z jáhel cervena cocka jahly čočka jáhly jáhly recept čočko s jáhly čočka a jáhly recept sušenky z jáhel jáhly s s čočkou recept z jáhly jáhly - top recepty jahly cervena cocka recept červená čočka, jáhly