Jak se dělá žralok- sladký dort

Suroviny

Piškotové těsto - určitě je tady hodně receptů, tak si každý vybere to své
fondán
potravinářské barvy
1 kg tvarohu
zakysaná smetana
šlehačka
mascarpone
2x vanilkový puding - či jiná příchut
250 g másla
moučkový cukr
rum
marmeláda
jahody
banány - nebo jiné ovoce dle chuti

Postup přípravy receptu

  1. Z piškotového těsta upečeme 3 korpusy - dva kulaté a jeden na plech obdélník. Kulaté 2x rozřízneme a naskládáme k sobě - viz foto postup, plníme tvarohovou náplní a ovocem, nakonec pomažeme máslovým krémem a dáme ztuhnout.

  2. Podle šablony si z obdélníkového těsta vykrojíme základ pro žraloka, rozřízneme, dáme marmeládu, krém a ovoce. Ze zbylého těsta si uděláme punčovinu, se kterou domodelujeme celého žraloka a dáme vystydnout obě části do lednice.

  3. Zatím si připravíme fondánovou hmotu - propracujeme, aby byla vláčná a obarvíme barvami jaké budeme potřebovat. Kytičky si dáme oschnout, aby dobře držely tvar.

  4. Punčovina: rozdrobíme odřezané těsto, smícháme s rumem, trochou krému a marmeládou, aby vznikla hmota, která je dostatečně tuhá k modelování. Můžeme přidat ještě máslo.

  5. Náplně dělám jednu z tvarohu, zakysané smetany, cukru a pár kapek rumu, druhou z Mascarpone a šlehačky. Máslový krém: puding uvaříme dle návodu a po zchladnutí vmícháme máslo a cukr.

  6. Vyválíme fondán a potáhneme spodní oválné korpusy, na ně položíme tělo žraloka, kterého jsme také ještě potřely máslovým krémem, a také potáhneme obarvenou hmotou. Pak už si jen hrajeme s detaily dle fantazie.

Poznámka od kuchařky

Snažila jsem se vše nafotit, aby to bylo dostatečně přehledné, ale nakonec jsem byla tak zaujatá prací, že jsem tu závěrečnou piplačku zapomněla nafotit :)

Doufám, že i tak je návod dost podrobný.

Komentáře k receptu Jak se dělá žralok- sladký dort

Tématické fráze: jak se to dela žralok recept jak se dela dort dort se zralokem zralok dort ve tvaru žraloka dort žrakok jak se to dělá.cz žraloci dort jak se to dělá dorty dort hlava zraloka dě dorty recepty jak se dělá dort postup na upečení ijáčka zakysané smetana, puding, šlehačka-krém do dortů jak se to dělá dort dorty pro děti ve tvaru želvy fotopostup dort ve tvaru želva korpus zraloci hlavy dort dorty ve tvaru zraloka