Francouzské brambory jinak

Bramborová jídla Doba přípravy: 60 2 názory

Bramborová jídla Doba přípravy: 60 2 názory

Suroviny 6 porcí

brambory uvařené ve slupce
uvařená vejce
kyselé okurky
sterilovaná paprika
sterilovaný hrášek
cibule
kabanos (z masa)
anglická slanina nebo kousek uzeného
niva
cihla
sůl
pepř
olej
smetana
vejce (rozšlehané)

Postup přípravy receptu

 1. Uvařené brambory oloupeme a nakrájíme na větší kousky.

 2. Kyselé okurky, cibuli,, kabanos, anglickou slaninu, nivu, cihlu nakrájíme na malé kostičky.

 3. Přidáme překrájenou steril. papriku, hrášek, na větší kousky nakrájená vejce.

 4. Vše dáme do mísy, osolíme (opatrně - salám a sýr jsou slané), opeříme, promastíme olejem (kdo má rád, může i sádlem), já ještě přileji trochu láku z paprik nebo z okurek.

 5. Přendáme do vymaštěného pekáčku a déme zapéct do trouby. Cca po 10 min. zalijeme smetanou, ve které jsou rozšlehaná vejce. Pečeme do zlatova. K bramborám nám chutná steril. červená řepa.

Poznámka od kuchařky

K tomuto složení jsem došla léty.Mám doma 3 mlsné chlapy a tak se postupně přidávalo a zkoušelo.Jak říkali děti, že to vypadá jako když vaří pejsek a kočička. Záměrně neuvádím množství. To musí každý podle své chuti a co má kdo rád. Když já dělám, tak ten plech má asi 5 kg :-). Když nechám stydnout, abych mohla uložit do lednice, nějak záhadně a docela rychle se vypařijou :-).

Snad se najde někdo, komu budou chutnat. Pro mě je to docela pracné jídlo, tak 2 hod. mi trvá,(při našem množství) než vše oloupu a nakrájím.

Komentáře k receptu Francouzské brambory jinak

 • Radik Radik

  Výborné už je děláme pravidelně :yes:

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Možno to nemá s francúzskymi zemiakmi nič spoločné ( ako tvrdí autorka ), ale akékoľvek zemiaky zapečené s čímkoľvek milujem a tieto sú dobré. Dobrú chuť im dá Niva. :-);-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: francouzské brambory francouzské brambory recept francouzské brambory jinak recept na francouzské brambory francouzské brambory video recepty francouzské brambory francouzské brambory recepty francouzské brambory top recepty francouzské brambory trochu jinak bramborové recepty top recepty francouzské brambory francouzske brambory video francouzské brambory pro deti nejlepší recepty na francouzské brambory video francouzské brambory top recept recept na francouzské na brambory video recept francouzské brambory bramboráky recept recept francouzské brambory francouzské brambory-recept