Zdravý a dobrý salát s dipem

goodfood Kuchař: goodfood

Doba přípravy: 20 min. 4 porce Zeleninová jídla 3 názory

Suroviny

2 červené papriky
1 zelená paprika
5 rajčat
1 salátová okurka
1 ledový salát
hořčice
tatarská omáčka
česnek
salátové koření
Recept si zatím oblíbil 1 kuchař

Postup přípravy receptu

 1. Salát:
  Všechny papriky rozkrájíme na půlku a vyndáme semínka. Potom nakrájíme papriky na malé kousíčky (jak malé záleží na vás). Nachystáme si rajčata a rozkrájíme je. Salátovou okurku škrabkou oškrábeme a nakrájíme. Z ledového salátu utrhneme několik listů a ty roztrháme na malé kousky.

 2. Dip:
  Do malinké misky si dáme lžičku hořčice a lžičku tatarské omáčky. Nastrouháme česnek a vložíme ho do misky. nakonec přidáme salátové koření a vše zamícháme.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Zdravý a dobrý salát s dipem

 • hosta hosta

  Dip jsem dělala do misky, ne do mističky:-)), dala jsem lžíci, ne lžičku tatarky, hořčice a přidala olivový olej a jednu naťovou cibulku. Asi moc zdravé není, ale dobré ano:yes: - dělávám často, podle zeleniny, která je zrovna k dispozici

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Jakési průmyslově vyrobené salátové koření nepovažuju za zdravou záležitost. Navíc na takové množství zeleniny jedna lžička hořčice a jedna tatarky jako dresink určitě nestačí. Předpokládám, že salátové koření je jakási sypká směs.

  Odpovědět

 • Dooga Dooga

  Nechci být za rýpala, ale zvolil bych jiný název. Zelenina kupovaná v tomto období je plná dusičnanů a tatarka už tomu nepomůže.

  Odpovědět

Tématické fráze: dip na salát dip k salatu dip na ledový salát salát s dipem ledový salát s česnekovým dipem dobrý dip ledový salát s dipem dip na zeleninový salát dip na salaty zeleninové saláty s dipem dobry zeleninovy salát dobrý dip na salát recept na dobrý dip recepty na saláty s dipem dip na saláty recepty dobrý dip na zeleninový salát zdravý dip na saláty dobrej salat zeleninovy salat s bylinkovou dipem cesar salat dip