Zmrzlina ze sebrané pěny při vaření džemu

Hella Kuchařka: Hella

Moučníky , Nepečené a mražené 7 názorů

Suroviny

Na 250 ml sebrané pěny při vaření džemu:
1 kysaná smetana (180 ml)
můžeme přidat i 1 ušlehanou šlehačku ale nemusí být
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Sebranou pěnu (může být ještě teplá) promícháme s kysanou smetanou, případně přidáme ušlehanou šlehačku (pro větší množství). Nalijeme do vhodné nádobky a uložíme do mrazáku.

 2. Je dobré jí alespoň 2x během 2 hodin vidličkou promíchat. Pokud to neuděláme, příliš to nevadí, ale ve zmrzlině se utvoří ostré ledové krystalky, někomu nepříjemné na jazyku.

 3. Promíchaná zmrzlina během mražení je pěkně hladká. Před podáváním je dobré jí nechat chvíli při běžné teplotě povolit.

Poznámka

Při vaření džemu (jahody, maliny, borůvky, meruňky) nebo ovocné šťávy (malinovky) je nutné neustále sbírat během vaření pěnu, neboť by svým obsahem vzduchu mohla zapříčinit plesnivění uskladněného výrobku. Ta pěna se dá zužitkovat na leccos, tohle je jeden ze způsobů.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 12 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Zmrzlina ze sebrané pěny při vaření džemu

 • Petra Petra(neregistrovaná)

  Jak se na ní dívám, hned na ní mám chuť :o) Akorát nevyrábím džem, tak nic, ale skvělé využití něčeho, co by jinak přišlo nazmar :yes:

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  hosta: už roky ji dávám po vychladnutí do lednice a sníme ji jako první. Třeba na lívancích;-)

  Zmrzka je výborný nápad:-)):yes:

  Odpovědět

 • mika59 mika59

 • Ivana Ch Ivana Ch

  To mě vůbec nenapadlo, letos už jsem navařila takových marmelád.Teď tady mám lísku meruněk, máme pozdnější,včera je syn načesal. Tak asi vyzkouším zmrzku. Znáš snad ještě jiný způsob využití pěny?:-p:-p:yes::yes:

  Odpovědět

 • hosta hosta

  a já ji vyhazovala:-//:yes::yes:, dobrý nápad - opravdu krásný pohár:-))

  Odpovědět

 • Irrena Irrena

  Ta vypadá túze lahodně:-p a ten krásný pohárek:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Dobrý nápad :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: využití pěny z marmelády pena pri vareni marmelady co s pěnou při vaření marmelády vaření marmelády recepty jak vyuzit penu pri vareni marmelady co se sebranou pěnou při vaření štávy využití pěny z ovoce sebrana pena z jahod jak zužitkovat mražené meruňky vaření z meruněk jak zužitkovat meruňky sebraná pěna marmelády jak vyuzit penu z marmelády marmeláda z rybízu sebraná pěna zmrzlina z marmelády recept sebraná pěna z jahodové marmelady pena marmelada vyuziti pěna při vaření v hrnci