Šneky s drcenými rajčaty, česnekem a bazalkou

Slané pečivo Doba přípravy: 40-50 min 3 názory

Slané pečivo Doba přípravy: 40-50 min 3 názory

Suroviny cca 24 šneků

1 listové těsto (nejlépe Lando)
1 plechovka drcených rajčat
1 kostka tofu uzené
čerstvá bazalka
5 stroužků česneku
sůl
pepř
žloutek na potření
celý kmín (popřípadě jakákoliv oblíbená semínka)

Postup přípravy receptu

  1. Rajčata z plechovky dáme do síta a necháme je okapat. Lžící je promícháváme tak dlouho, až v sítku zůstanou pouze rajčata bez šťávy.

  2. Šťávy zbavená rajčata dáme do čopru - (přítlačný mixér), přidáme stroužky česneku, bazalkové lístky, sůl a pepř. Vše rozmixujeme.

  3. Listové těsto rozpůlíme na polovinu, lépe se s ním pak pracuje. Každou polovinu rozválíme do obdélníku.

  4. Každý ze dvou plátů potřeme směsí rajčat a nastrouháme na to tofu. Srolujeme a krájíme opatrně na asi 2 cm kolečka, která hned dáváme na plech s pečícím papírem.

  5. Každé kolečko potřeme žloutkem a posypeme kmínem, popřípadě semínky. Pečeme ve vyhřáté troubě asi 20 min. na 200 °C, ale raději hlídáme, abychom je nespálili.

Komentáře k receptu Šneky s drcenými rajčaty, česnekem a bazalkou

Tématické fráze: sneci z listoveho testa se sušenými rajčaty sneky se sušenými rajčaty šneky z listového těsta se sušeným rajčetem šneky s mozarelou recepty na přípravu šneků z plechovky sneky s mozzarelou šneci s rajčaty sneci s mozzarelou šneci se sušenými rajčaty špenátem šneky příprava šneci se sušenými rajčaty šneky recepty pizza z listového těsta se sušenými rajčaty šneky z bazalkou a sýrem šneči z listového těsta bazalka rajčatový rozmixujeme v čopru listový šneci rajcata s mozzarelou šneci z listového těsta sušenymy rajčaty listove testo se sušenými rajčaty šneci z listového těsta s mozarellou a sušenými rajčaty