Kuřecí kousky na houbách s pórkem

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Suroviny 2 porce

360 g kuřecích stehenních řízků
1 lžíce olivového oleje
30 g másla
160 g směsi lesních hub
1 pórek – zelenou i bílou část
50 ml bílého vína
50 ml smetany

Postup přípravy receptu

  1. Řízky pokrájíme na menší kousky, osolíme a opepříme. Na pánvi s olejem a máslem, kterou zahřejeme na střední teplotu, kuřecí kousky opečeme. Z každé strany tak 5 minut, ale to už si ohlídáte. Opečené kuřecí kousky dáme stranou, zakryjeme, aby si maso udrželo teplotu.

  2. Houby, které jsou větší, pokrájíme. Dáme na olej s máslem, přidáme na kolečka nakrájený pórek a trochu ještě osolíme a opepříme. Za občasného míchání vaříme asi 5 minut, aby pórek změkl.

  3. Přilijeme víno a vaříme ještě 3 minuty. V tomto kroku už teplotu zvýšíme. Směs pak zalijeme smetanou a do pánve vrátíme maso. Vypneme vařič, zakryjeme a necháme chvilku prohřát.

  4. Podáváme s rýží.

Poznámka od kuchařky

Krok za krokem také na http://www.mojetara.cz/recipe/kureci-kousky-na-hou...

Komentáře k receptu Kuřecí kousky na houbách s pórkem

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kureci kousky s porkem kureci kousky s houbami kuřecí stehenní rizky na houbach kuřecí směs s hou houbama kureci smes na houbach s porkem kuřecí stehenní na houbách kuřeci na houbách kurecikousky na houbách kuřecí směs s porkem a houbami kuřecí směs s houbami a porkem kuřecí kousky stehenní kureci stehenni rizky na houbách recept kuřecí maso na porku a na houbách kuře pórek houby kureci kousky s porkem a smetanou kuřecí s porkem stehenni rizky na houbách stehenní kuřecí maso na houbách opecene kuřecí kousky kureci pecene kouxky na houbach