Fish & Chips ze sušené portugalské tresky

Ryby Doba přípravy: 20 minut + namáčení masa 2 - 4 dny 3 názory

Ryby Doba přípravy: 20 minut + namáčení masa 2 - 4 dny 3 názory

Suroviny 2 porce

40 dkg masa ze sušené tresky
80 dkg hladké mouky
1 vejce
1,5 dl perlivé vody
čerstvě mletý pepř
sůl
cukr
olej

Postup přípravy receptu

  1. Tresku, kterou připravujeme 2 – 4 dny dopředu (dehydrovaný a prosolený kus ryby) omyjte studenou vodou, vložte do misky kůží nahoru a celou ji zalijte studenou vodou. Několikrát denně vodu měňte.
    Připravenou tresku zbavíme kůže a nakrájíme na špalíky cca 2x2 cm.

  2. Do střední mísy dáme prosátou hladkou mouku, přidáme kávovou lžičku cukru, větší špetku soli a čerstvě mletý pepř dle chuti. Promíchanou moučnou směs zalijeme perlivou vodou a přidáme vaječný žloutek. Vše společně prošleháme. Následně si z jednoho bílku ušleháme sníh, nemusí být zcela dotuha, stačí řidší pěna, kterou následně vmícháme k prošlehané moučné směsi.

  3. Špalíky obalujeme v těstíčku a opatrně je vkládáme do rozpáleného oleje. Smažíme dozlatova a podáváme nejlépe se steakovými hranolky.

Poznámka od kuchařky

Delikatesa a součást portugalské kuchyně. Prastarý způsob konzervace rybího masa z dob portugalských objevitelských výprav. Důležité je dokonalé odsolení. Sušené tresčí maso se musí před samotným vařením zhruba dva až čtyři dny máčet ve vodě, aby nabylo původní vlhkosti a zbavilo se přebytečné soli. V průběhu uvedené doby namáčení treska nabyde původních rozměrů, změkne a odsolí se. Teď už jen kde ji koupit, internet nebo si ji nechat dovézt z Portugalska, což byla i moje volba. 

Komentáře k receptu Fish & Chips ze sušené portugalské tresky

Tématické fráze: sušené ryby recept sušená ryba recepty treska tmavá recepty fish portugalské rybí recepty treska recept sušené ryby recept fotka fisch and chips recept sušená ryba dehydrování recepty z vajec fish and chips recept susene ryby recepty portugalské recepty odsolení kaparů rybí chipsy z tresky fish and chips videorecepty recepty na sušenou tresku sušená ryba chips recepta na sušenou tresku