Křehký koláč s nektarinkami

Suroviny plech 25x38 cm

Těsto:
400 g polohrubé mouky
200 g másla
100 g cukru moučky
1/2 prášku do pečiva
3 žloutky
2 lžíce mléka
Náplň:
250 g měkkého tvarohu
200 g zakysané smetany
1 vanilkový pudinkový prášek
1 žloutek
2 lžíce cukru moučky
sníh ze čtyř bílků
špetka soli
nektarinky (možno i jiné ovoce)

Postup přípravy receptu

  1. Z mouky, změklého nebo zmrzlého nastrouhaného másla a ostatních surovin zpracujeme rychle křehké těsto. Kousek - velký asi jako dva pingpongové míčky - oddělíme a dáme do mrazáku. Zbytek namačkáme do plechu vystříknutého olejem ve spreji.

  2. Do tvarohu vidličkou vmícháme zakysanku, pudinkový prášek, žloutek, lžíci cukru. Ze všech čtyřech bílků a špetky soli ušleháme sníh, zašleháme do něj druhou lžíci moučkového cukru a lžící lehce vmícháme do tvarohového základu.

  3. Náplň rozetřeme na těsto, připravené na plechu. Navrch pokrájíme na plátky nektarinky (nebo broskve, meruňky, jahody...). Připravený koláč postrouháme přes velké slzy struhadla odloženým zmrzlým těstem.

  4. Pečeme v troubě předehřáté na 170 st. asi 25 minut - do slabého zezlátnutí nastrouhaného těsta a ztuhnutí tvarohové náplně.

Komentáře k receptu Křehký koláč s nektarinkami

Tématické fráze: koláč s nektarinkami buchta s nektarinkami koláč s nektarinkou kolac s nektarinkama koláč z nektarinek bublanina s nektarinkami řezy s nektarinkami bublanina s nektarinkama koláč s tvarohem a nektarínkami kolac nektarinky koláč snektarinkami buchta s nektarinkama tvarohový koláč s nektarinkami ovocný kolac s nektarinkou buchta z nektarinek co s nektarinkami nektarinkovy kolac kolac s jablky a nektarinkami nektarinky tvaroh tvarohový koláč nektarinkami