Biga

cathleen Kuchařka: cathleen

Pro začátečníky 0 názorů

Suroviny

mouka
voda
droždí
Na výrobu bigy:
použijeme max. 20-30% mouky z receptu
přibližně 60% (60% vůči mouce, použité do bigy) vody
asi 1% (opět – 1% vůči mouce v bize) droždí
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Biga má původ v Itálii a svou hustotou se podobá už hotovému těstu.
    Používáme ji do těst s vyšším obsahem tekutiny. Významně prodlužuje trvanlivost pečiva a díky delšímu prokvašení mouky dává lépe vyniknout všem chutím i vůním jinak třeba zcela obyčejného pečiva.

  2. Umíchanou bigu zakryjeme proti osychání a necháme dvě hodiny kynout v teple. Pak ji můžeme uložit do lednice a použít kdykoliv během dalších 3 dnů.
    Pouze je potřeba vyndat ji z lednice 1-2 hodiny před samotným zaděláním těsta, aby se ohřála. Pokud se zdá být velice hustou (špatně rozmíchatelnou), můžeme ji do budoucího těsta nakrájet nebo nastříhat obyčejnými nůžkami.

  3. K natrhané (nastříhané) bize přidáme zbytek surovin z receptu a uhněteme těsto, které necháme klasicky vykynout, pak vytvarujeme, opět vykynout a upečeme.

Poznámka

S bigou tu mám třeba recept na mišošky https://www.toprecepty.cz/recept/34124-misosky-bul... nebo na chleba https://www.toprecepty.cz/recept/37986-dr-vostepuv...

Pekárnománie -> http://www.pekarnomanie.cz

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Biga

K receptu nejsou žádné komentáře.

TIP dne na email

Tématické fráze: biga kvásek biga testo biga biga na chleba biga kvásek biga do chleba biga recept chléb biga co to.je biga co to je biga pecivo z biga pečivo z bigy