Italský kořen s černými olivami

Suroviny

100 g čerstvě vykvašeného žitného kvásku
280 g vody
50 g pšeničné chlebové mouky
400 g hladké mouky
30 g olivového oleje
60 g černých oliv
2 rovné lžičky soli
(možno přidat i špetku oregana)

Postup přípravy receptu

 1. Ke kvásku přidáme ostatní suroviny (bez oliv) a uhněteme pružné těsto. Tepve ke konci hnětení přidáme drobně pokrájené nebo posekané olivy a zapracujeme je do těsta.

 2. Po 30 minutách odpočinku v míse těsto poprvé popřekládáme a uložíme do olejem vymazané uzavíratelné krabičky, kde ho necháme kynout 30-40 minut.

 3. Po této době těsto přeložíme podruhé a opět necháme kynout 30-40 minut.
  Těsto pak přeložíme potřetí, krabičku zavřeme a uložíme do lednice minimálně přes noc – naše v chladu pracovalo 18 hodin.

 4. Před pečením těsto z krabičky vyškrábneme na pomoučněný stůl, přeložíme ho, pomoučníme i svrchu a po chvilce odpočinku podélně rozřízneme.
  Každý pás těsta před uložením na plech několikrát opatrně překroutíme a tím i lehce natáhneme. Pracujeme opatrně, abychom těsto moc nepomačkali.

 5. Na plech je ukládám na pečící fólii, kterou pak mezi kořeny „zvarhánkovatím“, aby se při kynutí nerozlily a nespojily. Z druhé strany (druhého boku kořenů) zvednutou fólii jistí třeba menší hrnečky nebo kořenky. Z fólie tak mám udělaného něco, co vzdáleně připomíná bagetovou formu, jen širší, než je ta kupovaná.
  Necháme dokynout, pak postříkáme vodou z rozprašovače a i s fólií sešoupneme z plechu na dlaždici ve vyhřáté troubě (220°C/15 min, 200°C/15-20 min).

Komentáře k receptu Italský kořen s černými olivami

Tématické fráze: italský kořen chléb kořen kořen recept svajciarsky koren olivovy koren recept italský kořen italsky chleb s olivami kořen chléb recept na italskou chleba kořen kynutý kořen chléb kořen recepty výborný černý kořen recept italsky koren s rozmarynem stůl kořen kvaskovy svajciarsky koren italský kořen recept svajciarsky koren recept z kvasku pečeme italský kořen kořen olivový kvaskovy svycarsky koren