Jednohubky - chlebíčky s červenou řepou

Studená kuchyně Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Studená kuchyně Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Suroviny dle počtu strávníků

rohlíky
veka nebo bageta
máslo případně Flora, Perla...
Pomazánka:
cca 400 g červené řepy předem uvařené ve slupce
česnek dle chuti, ostrosti
sůl
pepř mletý
pomazánkové máslo
zakysaná smetana nebo Majolka®

Postup přípravy receptu

  1. Řepu omyjeme a uvaříme v osolené vodě doměkka nebo ji můžeme zabalit do alobalu a upéct v troubě na roštu třeba s kuřetem nebo jiným masem, které chceme péct. Předvařenou řepu můžeme už i běžně koupit. Vychladlou řepu oloupeme, na jemno nastrouháme do mísy společně s oloupaným česnekem, osolíme, opepříme, přidáme cca 200 gramů pomazánkového másla nebo hustou zakysanou smetanu či majonézu podle hustoty pomazánky.

  2. Pomazánku necháme v chladnu alespoň půl hodiny proležet, pak namažeme na plátky pečiva, dozdobíme dle chuti kouskem balkánského sýra nebo vlašským ořechem či slaným burákem a podáváme. Pečivo můžeme použít jak bílé, tak i tmavé, celozrnné, se semínky...

  3. Pokud si chceme jednohubky nebo chlebíčky předpřipravit na později (např. na večer), doporučuji pečivo předem velmi lehce namazat máslem nebo jiným tukem (Flora, Perla), aby pečivo nenasáklo šťavnatou pomazánku a nebylo později jak houba.

  4. Pomazánku z řepy můžeme pro obměnu udělat s jemně nastrouhaným křenem, kterým je můžeme poté na jednohubkách či chlebíčcích dozdobit.

Komentáře k receptu Jednohubky - chlebíčky s červenou řepou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: pomazánka na chlebíčky z červené řepy chlebicek s cervenou repou pomazanka z cervene repy na chlebicky pomazánka z červené řepy na jednohubky salát z cervene řepy na chlebicky červená řepa nejlepší recepty pomazánky na jednohubky pomazánka na jednohubky z červené řepy chlebíček s červenou řepou a česnekem chlebíček z červené řepy pomazánka z řepy na na chlebíčky recepty z cervene repy chlebíčky a jednohubky chlebíček s řepou clebíčky s červenou řepou pomazanky z červene řepy na chlebícky pomazanku s cervene repy chlebicky s cervenou repou a kozim syrem jednohubly z červené repy recepty s perylou cervenou. chlebíček s pomazánkou z čevené řepy