Listový závin s mákem, medem a švestkami

Suroviny

600 g okapaných kompotovaných švestek
500 g chlazeného listového těsta
150 g mletého máku
2 PL medu
hladká mouka na vál
cukr moučka na posypání
1 žloutek na potření
4 PL strouhanky
povidla

Postup přípravy receptu

  1. Těsto rozválíme na dva obdélníky o síle cca 3 mm. Středy plátů posypeme nejdříve strouhankou a pak mletým mákem, na který rozdělíme půlky okapaných kompotovaných švestek, potřeme povidly smíchanými s medem.

  2. Oba pláty zavineme. Konce těsta stiskneme k sobě a podložíme pod závin. Oba záviny přeneseme na plech s pečícím papírem, potřeme rozšlehaným žloutkem a pečeme v rozehřáté troubě dozlatova na 170 stupňů cca 20 minut. Vychladlé záviny posypeme moučkovým cukrem.

Komentáře k receptu Listový závin s mákem, medem a švestkami

Tématické fráze: listovy zavin s makem listový závin s makem a svestkami listový koláč se švestkami a makem listový závin s makem a s povidly listový závin s s povidly listový závin s povidly listový zavin s mákem a koláč se švestkami švestkový závin z listového těsta pletenec z listového těsta s povidly závin se švestkami, jablky a mákem švestková závin s mákem a švestkami listový závin se švetkami a mákem zavin listovy se svestkami makem prosypany listový závin se svestkami zavin s makem a švestkami kynutý závin s mákem a švestkami závin z listového těsta s povidly a mákem zavin s makem a povidly listové těsto, mák, švestky, povidl kynutý zavin makem a švestkami