Tabulková čokoláda s burisony

Suroviny

100 g mléčné čokolády
10 - 20 g burisonů - pufovaná rýže neslazená

Postup přípravy receptu

  1. Čokoládu nalámeme na kousky a zhruba 2/3 vložíme do specialního dvouplášťového malého hrnce s názvem Vodní lázeň. Kdo nemá, zvolí klasický postup. Menší kastrůlek s čokoládou vloží do většího s vodou nebo raději použije speciální misku, určenou přímo na vodní lázeň. Má tvar polokoule a jen se na hrnec s vodou nasadí. Čokoládu ve vodní lázni za stálého míchání rozpustíme, teplota čokolády by neměla přesáhnout cca 40°C. Když se první část čokolády rozpustila, hrnec odstavíme ze zdroje tepla a přidáme druhou, menší část čokolády. Za stálého míchání rozpustíme, tím ji zchladíme na požadovaných cca 30°C. Vodu z dvouplášťového hrnce vylijeme, aby se už dále nezahřívala. Z klasické vodní lázně jen vyjmeme.

  2. Do rozpuštěné čokolády vmícháme burisony, dáme do silikonové formy ve tvaru tabulkové čokolády, rozetřeme a povrch uhladíme. Formou několikrát z výšky "bouchneme" o pevnou podložku, tím vytlačíme případné vzduchové bublinky a zamezíme vzniku dírek ve ztuhlé čokoládě.

  3. Formu dáme do chladu a po ztuhnutí čokoládu z formy "vyloupneme".

Poznámka od kuchařky

Použila jsem 10 g burisonů, aby se dobře čokoládou pokrylo dno formy. Při větším množství zůstavá více vzduchových bublin.

Dají se použít všechny druhy čokolády - mléčná, hořká i bílá.

Tabulky dělávám i s nesolenými arašídy, které lehce nasucho opražím nebo s lískovými ořechy, zbavené slupek. Buď celými nebo nasekanými. Dá se připravit i tzv. Studentská pečeť. Formy jsou k dostání v různém provedení, s matným vnitřkem se ale pak čokoláda neleskne. Výhodu takto připravené čokolády vidím v tom, že lépe vypadá než odlitá v nějaké nádobce a můžu ji dát někomu i jako dárek.

Komentáře k receptu Tabulková čokoláda s burisony

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: burizony v čokoládě čokoláda s burizony burizony recept čokoláda s burisonama burizony s čokoládu burizony s cokoladou čokoládové sušenky s burizony čokoládové tabulky recept burizony v receptech čokoláda a burizony recept na burizony burizony v čokoládě recept recepty burizony burizony recepty burizony v číokoládě muffiny s burizony sušenky pufovaná rýže s čokoládou čokoláda s burizonama pufovaná rýže recepty recept na čokoládu s burizony